X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Straż miejska: 840 interwencji w ramach akcji "Znicz" i "Hiena"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:15
- Strażnicy miejscy, którzy dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze, interweniowali blisko 840 razy - poinformował inspektor Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, podsumowując tegoroczne akcje "Znicz" i "Hiena".
Grób Czesława Niemena w katakumbach na warszawskich Powązkach
Grób Czesława Niemena w katakumbach na warszawskich PowązkachFoto: PAP/Piotr Nowak

Działania w ramach corocznych akcji "Znicz" i "Hiena", które straż miejska przeprowadziła w okolicach stołecznych nekropolii, miały zapewnić bezpieczeństwo osobom odwiedzającym cmentarze, a także utrzymać płynność ruchu pieszych i pojazdów w pobliżu cmentarzy.

akcja znicz_1200.jpg
Policja podsumowała akcję "Znicz". Mniej wypadków, więcej nietrzeźwych kierowców

W obu akcjach wzięło udział blisko 700 funkcjonariuszy. Najwięcej w dniu Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny. - Mimo wielu interwencji było spokojnie i bezpiecznie. Nie odnotowano poważniejszych incydentów - powiedział inspektor Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

"Kierowcy nie zawsze stosowali się do tymczasowych zmian"

Wskazał jednak, że samych tylko zdarzeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym mundurowi odnotowali ponad 300. - Mimo licznych apeli służb o zwracanie uwagi na zmienioną w pobliżu cmentarzy organizację ruchu, kierowcy nie zawsze stosowali się do tymczasowych zmian - wskazał inspektor Jabraszko.

- Strażnicy reagowali w przypadkach tamowania i utrudniania ruchu, likwidowali dzikie parkingi, które powstawały na terenach zielonych i w parkach, wprowadzali rozwiązania ułatwiające dojście do bram cmentarzy - wyliczał.

Kradzieże, akty dewastacji, zakłócanie porządku

- Interwencje strażników były potrzebne, gdy dochodziło do przypadków kradzieży, aktów dewastacji, przypadków spożywania alkoholu czy zakłócania spokoju i porządku. To były najczęstsze przyczyny interwencji funkcjonariuszy - dodał inspektor Jabraszko.

Strażnicy miejscy udzielali też pomocy osobom, które zgubiły się na cmentarzach, wskazywali kierowcom miejsca wyznaczone do parkowania, pomagali przy wyjeździe z parkingów, reagowali, gdy dochodziło do zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w rejonach cmentarzy lub kiedy pomocy potrzebowały osoby, które zasłabły.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wzmożony ruch na drogach. Policja przypomina zasady bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 12:35
- Najważniejsze jest to, żebyśmy nie uważali tylko na siebie. To, że na skrzyżowaniu mamy pierwszeństwo nie oznacza, że mamy wyłączyć ostrożność. Kwalifikowana ostrożność jest niezbędna do zachowania bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podinsp. R. Kobryś: pasażerowie i rodziny - macie wpływ na to, kto wsiada do samochodu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 12:51
- Największa kara to kara moralna - taki nietrzeźwy kierowca, który spowoduje tragiczny wypadek nigdy sobie tego nie wybaczy. Pasażerowie i rodziny - macie wpływ na to, kto i w jakim stanie do tego samochodu wsiada - mówił na antenie Polskiego Radia 24 podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń