X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Oszustwa paliwowe na wielką skalę. CBŚP zatrzymało pięć osób

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:17
Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej działającej na rynku paliw. Działania grupy mogły narazić Skarb Państwa na uszczuplenia podatkowe wynoszące niemal 30 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cbsp.policja.pl

Jak poinformował w poniedziałek Zespół Prasowy CBŚP, sprawa zaczęła się od kontroli podatkowych przeprowadzonych przez Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu. W trakcie kontroli, jak podało CBŚP, zostały ujawnione "pewne nieścisłości". Działania w celu ich wyjaśnienia podjęli policjanci z poznańskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Efektem działań było wszczęcie śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej.

CBA FREE 1200.jpg
Łapówki za ułatwienie legalizacji pobytu. Zatrzymania CBA

Oszustwa paliwowe

"Według śledczych grupa sprowadzała do Polski olej napędowy, benzynę i olej opałowy pochodzące od niemieckich podmiotów gospodarczych. Następnie organizowała fikcyjny obrót paliwami pomiędzy dostawcą a docelowym odbiorcą towaru, który był dokumentowany poprzez faktury nieodzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. W oparciu o nierzetelną dokumentację część końcowych odbiorców tego paliwa występowała o nienależny zwrot podatku VAT" – podało CBŚP.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani działali w Niemczech i w Polsce, głównie w Grodzisku Wielkopolskim, Nowym Tomyślu, Warszawie, ale także w innych miejscowościach.

2 tys. fałszywych faktur

"Narażenia na uszczuplenia podatkowe w wyniku działania tej grupy mogły wynieść blisko 30 mln zł, a straty Skarbu Państwa są w tej chwili przedmiotem szczegółowych ustaleń śledczych" – podało CBŚP.

Dodało również, że według śledczych w firmie związanej z podejrzanym o kierowanie grupą przestępczą "wystawiono ponad 2 tysiące prawdopodobnie sfałszowanych faktur na rzecz 108 podmiotów, na kwotę ponad 162 mln złotych".

Zespół prasowy CBŚP poinformował, że pod koniec października funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie kilku województw, m.in. wielkopolskiego, łódzkiego i lubuskiego, zatrzymując 5 osób. Podejrzanym przedstawiono zarzuty m.in. prania pieniędzy i fałszowania dokumentów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto jedna osoba usłyszała zarzut kierowania tą grupą. Poza mężczyzną pełniącym funkcję pełnomocnika spółki, w sprawie podejrzane są także osoby zajmujące funkcje kierownicze w firmach sprowadzających i transportujących paliwo do Polski.

CBŚP podkreśliło, że w sprawie niewykluczone są dalsze zatrzymania.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarzuty dla gdańskich policjantów. Przemoc, poniżanie, fałszowanie oficjalnych dokumentów

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 20:00
Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla dwóch gdańskich policjantów, którym w sobotę zarzuciła m.in. stosowanie przemocy i poniżanie osób, wobec których podejmowali interwencje. Funkcjonariusze nie przyznali się do popełnienia przestępstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Znicz". Policja ujawniła niepełny bilans świąt na drogach

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 20:00
Do godziny 14 w niedzielę w całym kraju doszło do 30 wypadków, w których zginęło pięć osób, a 36 zostało rannych - to dane z akcji "Znicz", które podała Policja. Od czwartku mundurowi musieli interweniować przy 230 wypadkach, w których 21 osób zginęło, a 295 zostało rannych. 
rozwiń zwiń