X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Sałek o rekomunizacji ulic: szeroko zakrojona i zorganizowana akcja

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 13:29
Paweł Sałek odniósł się do decyzji rady miasta Żyrardowa, która zdecydowała, by ulica Generała Fieldorfa-Nila ponownie nazywała się "Jedności Robotniczej". Doradca prezydenta mówi wręcz o szeroko zakrojonej akcji zmieniania nazw ulic, upamiętniających niepodległościowych bohaterów.
Audio
  • Paweł Sałek o operacji zmiany nazw ulic (IAR)
  • Doradca prezydenta o decyzji rady miasta Żyrardowa (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mateusz Jagielski/East News

Paweł Sałek podkreślił, że historycy są zgodni co do tego, że tego typu zjawiska nie powinny mieć miejsca. Dodał, że obecnie w większości przypadków zmiany nazw ulic wynikają z oddolnych inicjatyw lokalnych polityków, w przeciwieństwie do wcześniejszych decyzji rekomunizacyjnych m.in. w Warszawie.

Czytaj więcej
Dekomunizacja_ulic_1200x660.jpg
Kombatanci apelują o usunięcie radnych PO. Głosowali za zmianą nazw ulic

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Dekomunizacja ulic w Warszawie. NSA oddalił ostatnie skargi wojewody

Doradca prezydenta stwierdził, że dla wszystkich powinno być oczywiste, iż nazwy ulic powinny upamiętniać bohaterów ważnych dla historii Polski, szczególnie po roku 1945. Według niego historia okupacji hitlerowskiej i sowieckiej nie jest łatwa, dlatego tym bardziej należy przywracać pamięć o ludziach, którzy zasłużyli się dla walki o niepodległość Polski, a nie tych, którzy utrwalali system komunistyczny.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Z sesji Rady Warszawy zdjęto sprawę dekomunizacji trzech ulic. Radny PiS: KO skręca w stronę postkomuny

W tym tygodniu Rada Miasta Żyrardowa zdecydowała o zmianie nazwy ulicy Generała Fieldorfa-Nila na Jedności Robotniczej, natomiast w Białymstoku zmieniono ulicę majora Zygmunta Szyndzielarza "Łupaszki" na Podlaską.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin: państwo polskie przez wiele lat zaniedbywało politykę historyczną

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 14:13
- Budujemy mnóstwo instytucji, które polityką historyczną się zajmują, głównie muzea - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jarosław Sellin. Wiceminister kultury wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. "Muzea orężem polityki historycznej", który odbył się w ramach trwającego w Gdyni XI Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Zybertowicz: antypolonizm nosi pewne cechy rasizmu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 09:47
- Trzeba wprowadzić terminy "antypolonizm" i "polonofobia" do obiegu publicznego w wielu krajach – oświadczył w Berlinie podczas spotkania Niedzielnego Klubu Dyskusyjnego prof. Andrzej Zybertowicz. Socjolog zaznaczył, że przypadki antypolonizmu "trzeba piętnować i zwalczać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To już epidemia". Grozi nam ofensywa antypatriotycznych sił?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 16:00
Wiele ważnych osób odeszło w tym roku. W Dzień Zaduszny rodzi się pytanie: wygrywa Polska wielkich już nieobecnych - jak Jan Olszewski i Kornel Morawiecki - czy Polska, którą widzimy w Białymstoku lub Żyrardowie, gdzie zasłużeni dla ojczyzny - jak mjr Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko" czy gen. Nil-Fieldorf - pozbawiani są patronatu nad ulicami na rzecz postkomunistycznych nazw? - w studiu PR24 zastanawiał się nad tym Tadeusz Płużański ze swoimi gośćmi.
rozwiń zwiń