X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Karol Gac: "GW" od lat atakuje polskość i naszą tożsamość narodową

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 11:30
- "Gazeta Wyborcza" do perfekcji opanowała atak na to, co związane jest z polskością, patriotyzmem i jakimkolwiek przejawem tożsamości narodowej - powiedział w PR24 Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl, odnosząc się do artykułu "GW" o zostawianiu na grobach zniczy i kwiatów. Gośćmi audycji byli także: Jacek Łęski (TVP), Marek Król ("Sieci") i publicysta Miłosz Lodowski.
Audio
1 listopada na cmentarzach zostawiamy znicze i kwiaty
1 listopada na cmentarzach zostawiamy znicze i kwiaty Foto: Robert Bartosewicz / PR24

"Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł "300 mln zniczy. Czy pamięć o zmarłych naprawdę wymaga poświęcenia dla niej środowiska"? Jego autorka zwraca uwagę na to, iż na początku listopada w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych na polskich cmentarzach pojawia się wiele zniczy. Potem trafiają one, podobnie jak kwiaty, na śmietnik, co ma mieć niekorzystny wpływ na środowisko. Do tej publikacji odnieśli się goście PR24.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Ks. Bogdan Bartołd: Wszystkich Świętych to uroczystość pełna radości

- To motyw, który się powtarza wielokrotnie. Przy okazji patriotycznych uroczystości lub tradycji nawiązujących do polskiej historii "Gazeta Wyborcza" nagle przypomina sobie, że wożenie chryzantem samochodem lub znicze zanieczyszczają środowisko. Gazeta wyspecjalizowała się w atakach na wybrane przez siebie elementy polskiej tradycji, która podkreśla dumę z tego, że jesteśmy Polakami. To coś bardzo przykrego i niepojętego - skomentował Jacek Łęski.

zieliński 1200 pap.jpg
Ks. Zieliński: w Dzień Zaduszny powinniśmy pamiętać o duszach czyśćcowych

"Gazeta walczy z tradycją narodową i Kościołem"

Marek Król natomiast podkreślił, że "w tradycji komunistycznej były dwie sprawy, które stanowiły największą przeszkodę we wprowadzeniu postępowej i jedynie słusznej ideologii". - To tradycja narodowa oraz Kościół. "Gazeta Wyborcza" nieustannie lansuje walkę z tymi kwestiami - powiedział gość PR24. 

Karol Gac z kolei zaznaczył, iż gazeta "może zaklinać rzeczywistość i nienawistnie atakować wszystko, co związane jest z polskością i naszą tradycją, ale to nic nie da". - Od lat wprawiła się w tym i jest liderem antypolonizmu wewnętrznego. "Gazeta Wyborcza" do perfekcji opanowała atak na to, co związane jest z polskością, patriotyzmem i jakimkolwiek przejawem tożsamości narodowej - stwierdził dziennikarz.

Zdaniem Miłosza Lodowskiego polskich zwyczajów zazdroszczą nam ludzie z innych państw. - Osoby z innych krajów niezwykle zazdroszczą nam naszego celebrowania kultu przodków i tego, co dzieje się na polskich cmentarzach - stwierdził publicysta.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

--------------------

Data emisji: 03.11.2019

Godzina emisji: 10.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Druga wojna światowa w wizjach polskich mistyków

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 22:00
- W tekstach, wizjach, jest postawiona diagnoza, że dziś jest źle, bo przkeraczamy pewien próg, kiedy zaczyna się reakcja łańcuchowa zła. Diagnoza mistyczek jest taka, że Jezus będzie chciał spuścić karę na naród - powiedział w Polskim Radiu 24 teolog i pisarz Wincenty Łaszewski.
rozwiń zwiń