X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dla mnie to dzień szczególny". Wzruszający wpis premiera

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 14:46
"Dzisiaj przeżywamy Zaduszki. W Kościele to szczególny dzień, podczas którego wspominamy naszych bliskich Zmarłych. Dla mnie to dzień szczególny ze względu na odejście mego Taty" - napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.
Śp. Kornel Morawiecki
Śp. Kornel MorawieckiFoto: Paweł Wiśniewski/East News

"Dzisiaj przeżywamy Commemoratio Omnium Fidelium Defunctorum, czyli jak zazwyczaj mówimy w naszym kraju - Zaduszki. W Kościele to szczególny dzień, podczas którego wspominamy naszych bliskich Zmarłych" - napisał szef rządu. Jak dodał, dla niego to dzień szczególny ze względu na odejście jego ojca Kornela Morawieckiego.
Czytaj więcej

Morawiecki 1200 east news.jpg
Mateusz Morawiecki: ojciec wprowadzał nas do spraw, którymi żył

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Adam Borowski: odeszli ludzie, którzy byli drogowskazami dla nas

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, zmarł 30 września. Miał 78 lat.

"Dzisiaj kieruję swoje myśli także w stronę zmarłych, których śmierć była wynikiem tragedii albo ludzkiej bezmyślności. Śmierć, która przerwała nagle życie pełne planów, nadziei. Śmierć która pozostawiła pytanie: dlaczego? Wspominam w tym szczególnym dniu małego chłopca, Arka Tabakę" - napisał Mateusz Morawiecki.

Wspomnienie małego chłopca

"1 stycznia 1982 roku rodzice tego dziecka zaprosili do mieszkania patrol złożony z żołnierzy zasadniczej służby, których przywódcy stanu wojennego skierowali na ulice polskich miast w mroźną zimę 1981-1982. Rodzice Arka zaprosili młodych żołnierzy do swojego domu, żeby mogli się ogrzać. Według dostępnych relacji w czasie odkładania broni przez jednego z żołnierzy nastąpił wystrzał, a pocisk ranił dziecko. Pomimo szybkiej pomocy, chłopca nie udało się uratować. To jedna z wielu bezimiennych ofiar okresu stanu wojennego, nie wymieniana w podręcznikach historii. Parę lat temu udało się nam odnaleźć grób tego dziecka. Co roku ja lub moi przyjaciele zapalamy tam znicz" - czytamy we wpisie premiera.

Czytaj więcej
kolaż 1200.jpg
Politycy, działacze, duchowni. Odeszli w mijającym roku

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ks. Zieliński: w Dzień Zaduszny powinniśmy pamiętać o duszach czyśćcowych

Szef rządu przytoczył też wiersz Adama Asnyka: "Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych nieodkrytych dróg!". "To wyzwanie dla każdego z nas, a szczególnie dla młodych, by poszukiwali prawdy o dniu wczorajszym wokół siebie. Prawdy często trudnej. Jak ta o okolicznościach śmierci Arka Tabaki" - napisał Mateusz Morawiecki.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Głucho wszędzie, ciemno wszędzie" – Dzień Zaduszny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 06:45
Przypadające 2 listopada Zaduszki to szczególny czas odwiedzin grobów bliskich zmarłych i refleksji na sprawami ostatecznymi. Dzień Zaduszny jest związany z polską obrzędowością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Kacper Malicki: na cmentarzu cierpienie, a nawet grzechy, zmarłych zostają odkupione

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 12:57
– Jesteśmy ludźmi zmartwychwstania dlatego również na cmentarzu do takiej postawy będzie prowadził nas Bóg. Powinniśmy mieć przekonanie, że gromadzimy się w miejscu tak naprawdę chwały – powiedział ks. Kacper Malicki z parafii św. Józefa w Ursusie.
rozwiń zwiń