X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śmierć ucznia w warszawskiej szkole. 15-latek z zarzutem zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 16:26
Zakończyły się czynności z udziałem 15-letniego Emila B., który w maju śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole w Wawrze. Nastolatek nie przyznał się do zarzucanego mu zabójstwa i odmówił składania wyjaśnień - powiedział Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.
Szkoła, w której 15-latek śmiertelnie ranił nożem o rok starszego kolegę
Szkoła, w której 15-latek śmiertelnie ranił nożem o rok starszego kolegęFoto: Google Maps

Emil B. był przesłuchiwany w Prokuraturze Rejonowej Praga-Południe. - W trakcie czynności usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa - zaznaczył Saduś, który dodał, że ten zarzut jest doprecyzowany względem tego, który usłyszał w maju odpowiadając przed sądem rodzinnym.

Poinformował też, że Emil B. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. - Aktualnie sporządzamy wniosek do sądu o zastosowanie wobec Emila B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - przekazał prokurator.

sąd młotek prokuratura shutterstock free 1200.jpg
Atak w szkole w Wawrze. Sąd otrzymał zażalenie matki Emila B.

10 maja br. 15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole w Wawrze. Raniony ostrzem nastolatek zmarł. Po tragedii Emil B. został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Sąd zdecydował też o poddaniu nastolatka obserwacji psychiatrycznej, która się zakończyła.

Zażalenie obrońcy

Dzień po zabójstwie sąd zdecydował o przekazaniu sprawy prokuraturze. Wówczas do sądu wpłynęło zażalenie obrońcy na tą decyzję. Zażalenie złożyła także matka i ojciec chłopaka.

Na początku października Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe zdecydował, że Emil B. będzie odpowiadał za zabójstwo jak dorosły. - Sąd oddalił wszystkie zażalenia na postanowienie Sądu Rejonowego, co oznacza, że będzie prowadzone postępowanie i będzie odpowiadał na zasadach ogólnych przewidzianych w kodeksie karnym, potocznie mówiąc jak dorosły - przekazał sędzia Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

W sprawie morderstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach. "Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu" - informował PAP sędzia Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zapadł prawomocny wyrok ws. głośnej sprawy śmierci 2-letniej Lilianny z Piły

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:54
2-letnia Lilianna przeszkadzała ojczymowi w grze komputerowej; sfrustrowany niepowodzeniami w rozgrywce pchnął dziecko na futrynę drzwi. W wyniku urazów głowy dziewczynka zmarła. Sąd Apelacyjny w Poznaniu nie miał litości dla opiekunów zmarłej dziewczynki i wydał wyrok, skazując matkę i ojczyma na kary więzienia.
rozwiń zwiń