X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marek Zagórski: korzystanie z Facebooka wymaga regulacji

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 11:23
Minister cyfryzacji uważa, że korzystanie z Facebooka należy w pewnych kwestiach uregulować. Marek Zagórski powiedział w radiowej Jedynce, że strona amerykańska jest gotowa do rozmów w tej sprawie z polskim rządem.
Audio
  • Marek Zagórski: Facebook ma niejasne zasady blokowania stron (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W opinii Marka Zagórskiego, zarządzany przez niego resort cyfryzacji udowodnił, że takie ministerstwo jest potrzebne. Wskazał na "nowe obszary, które wymagają uwagi ze strony państwa". 

– Chociażby kwestie funkcjonowania mediów społecznościowych. To jest obszar, który jeszcze kilka lat temu w ogóle nie był brany pod uwagę jako coś, co wymaga jakichkolwiek regulacji. Dzisiaj coraz częściej się o tym mówi, nie tylko w Polsce, także w Unii Europejskiej i na świecie – powiedział minister.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
zagórski marek PR 1 1200x660.jpg
Marek Zagórski: pierwsza sieć 5G powstanie w jednym z dużych miast

Regulacja Facebooka

Jak zaznaczył minister cyfryzacji, doprecyzowania wymaga między innymi kwestia wykorzystania Facebooka jako narzędzia biznesowego przez osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Zdaniem Marka Zagórskiego niejasne są zasady blokowania i zamykania stron. – Mogą one dotknąć przedsiębiorcę, który prowadzi swój biznes i zablokować mu możliwość jego prowadzenia. Musimy takie rzeczy również uregulować – powiedział na antenie Jedynki.

Amerykanie gotowi do rozmów

Marek Zagórski powiedział, że USA są gotowe na rozmowy ze stroną polską w tej sprawie. 

– Myślę, że już wszyscy doszli do takiego momentu, że pewne kwestie trzeba uregulować w sposób bardziej powszechny niż tylko na poziomie regulaminu poszczególnych mediów społecznościowych – stwierdził.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy dzień V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 06:39
Bezpieczeństwo sieci 5G to jeden z głównych tematów, któremu jest poświęcone tegoroczne V Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC 2019 w Katowicach. W dwudniowym wydarzeniu zorganizowanym przez Instytut Kościuszki wezmą udział przedstawiciele rządów, spółek technologicznych, eksperci i naukowcy z Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń