X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Sobolewski: skład nowego rządu poznamy około 12 listopada

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 21:27
Skład nowego rządu poznamy najwcześniej w okolicach 12 listopada, przed pierwszym posiedzeniem, albo w dniu pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji - stwierdził szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Według niego "raczej na pewno pojawi się kilka nowych ministerstw".
Posiedzenie rządu
Posiedzenie rząduFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER
  • Skład nowej Rady Ministrów zostanie ogłoszony najprawdopodobniej niedługo przed pierwszym posiedzeniem Sejmu - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski
  • Sejm IX kadencji po raz pierwszy zbierze się 12 listopada
  • Polityk potwierdził, że kandydatem na premiera będzie Mateusz Morawiecki
  • Dodał, że "raczej na pewno pojawi się kilka nowych ministerstw"
PiS twiter 1200.jpg
PiS rekomendowało kandydatów na premiera i marszałków Sejmu i Senatu

- Według mnie najwcześniej w okolicach 12 listopada - 10, 11 listopada - powiedział Krzysztof Sobolewski w poniedziałek wieczorem w TV Republika pytany, kiedy poznamy skład nowego rządu.

Graniczny termin ogłoszenia składu rządów

Dopytywany, czy będzie to przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji - które odbyć ma się 12 listopada - Krzysztof Sobolewski odpowiedział, że "przed pierwszym posiedzeniem prawdopodobnie, albo w dniu pierwszego posiedzenia Sejmu, kiedy będzie wybrany nowy marszałek, ukonstytuuje się Sejm, zaprzysiężeni zostaną nowi parlamentarzyści, nowi posłowie i będzie desygnowanie na stanowisko premiera, który przedstawi skład nowego rządu".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jacek Sasin: Porozumienie i Solidarna Polska prawdopodobnie wskażą po dwóch ministrów

Na pytanie, czy zakończyły się ustalenia w obozie Zjednoczonej Prawicy dotyczące obsady najważniejszych stanowisk rządowych, Sobolewski odparł, że są one "w trakcie".

Propozycje organizacyjne struktury rządu

- Mamy czas, jeszcze są rozmowy prowadzone, a ich kumulacją będzie Komitet Polityczny, który oficjalnie zarekomenduje kandydata na premiera i tenże kandydat, czyli obecny pan premier, Mateusz Morawiecki, być może już na Komitecie Politycznym przedstawi propozycje - niekoniecznie osobowe - rządu, propozycje tego, w jakim kształcie będzie ten rząd, czyli strukturę organizacyjną - powiedział Sobolewski. Dodał, że "raczej na pewno pojawi się kilka nowych ministerstw".


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller o zmianach w rządzie: rozstrzygnięcia niebawem

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:43
- Wygląda na to, że będziemy mogli kontynuować samodzielne rządy. To był główny cel, żebyśmy mogli w spokoju, bez konieczności zawierania dziwnych koalicji zmieniać nadal kraj - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller. Jego zdaniem w tym i w następnym tygodniu rozstrzygane będą kwestie dot. resortów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pewne korekty będą". Paweł Szefernaker o zmianach w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 07:37
- Mamy dobry, stabilny rząd, który realizuje strategię naszego środowiska politycznego. Działa skutecznie, dobrze, ale wiadomo, że ze względu chociażby na realizację programu pewne korekty będą - powiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w rozmowie z "Super Expressem". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Reginia-Zacharski: koalicjanci PiS znają miejsce w szeregu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:15
- Jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla Zjednoczonej Prawicy jest jej przeformatowanie, przy czym pozostanie zjednoczoną prawicą, a nie prawicą rozbitą - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń