X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Umorzyła 2,7 mln zł podatków. Skarbnik Lesznowoli zatrzymana przez CBA

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 10:43
Urzędniczka została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszała zarzuty karne. Według ustaleń śledczych skarbnik przekroczyła uprawnienia, ponieważ niezasadnie umarzała należności podatkowe. W tej sprawie Biuro zatrzymało już wójt tej gminy. 
CBA zatrzymało kolejną urzędniczkę w gminie Lesznowola
CBA zatrzymało kolejną urzędniczkę w gminie LesznowolaFoto: cba.gov.pl

CBA FREE 1200.jpg
CBA zatrzymało siedmiu przedsiębiorców wystawiających fikcyjne faktury

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali skarbnik gminy Lesznowola. Zatrzymanie urzędniczki potwierdził rzecznik CBA Temistokles Brodowski. - Ustalenia śledczych wskazują na przekroczenie uprawnień przez urzędniczkę, która w latach 2012-2015 niezasadnie umarzała należności podatkowe na rzecz szeregu powiązanych ze sobą spółek, w celu osiągnięcia przez nie korzyści majątkowej w wysokości ok. 2,7 mln zł - powiedział w rozmowie z portalem tvp.info.

Jak dodaje, zatrzymana skarbnik została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszała zarzuty karne.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Akcja CBA. Zatrzymano 8 osób w związku z wyłudzeniami VAT

Brodowski przypomniał, że delegatura CBA w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez wójt Gminy Lesznowola, która została zatrzymana przez CBA w lipcu br. - Śledztwo zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez CBA w trakcie kontroli prowadzonej przez Departament Postępowań Kontrolnych - wskazał.

cba-1200.jpg
Wójt Lesznowoli zatrzymana przez CBA. Gmina miała stracić 4 mln zł

4 mln start

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało panią wójt podwarszawskiej gminy Lesznowola. Zatrzymanie, to wynik śledztwa po kontroli CBA. Wójt jest podejrzewana o działanie na szkodę finansów gminy.

Zatrzymania dokonali agenci stołecznej delegatury Biura. Kobieta miała według śledczych przekroczyć swoje uprawnienia lub nie dopełnić obowiązków i niezasadnie wypłacać odsetki od zerwanej umowy oraz umarzać należności podatkowe. Łączna kwota strat gminy ma wynosić 4 mln zł.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Chcieli wyłudzić ponad 150 mln zł z VAT. Udana akcja CBA i CBŚP

Według śledczych w gminie Lesznowola nieprawidłowo gospodarowano nieruchomościami. W 2013 r. i 2014 r. zawarto umowy dzierżawy z naruszeniem wymogów formalnych opisanych w ustawie o gospodarce nieruchomościami.

TVP.info / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fikcyjny obrót paliwami i wyłudzenia VAT na ponad 33 mln zł. Siedem osób zatrzymanych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 12:48
- Do zatrzymań doszło na terenie Poznania i dokonali ich agenci z poznańskiej delegatury CBA wraz z funkcjonariuszami wrocławskiego zarządu CBŚP - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie urzędniczki Urzędu Skarbowego w rękach ABW. Miały przekroczyć uprawnienia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 10:11
Dwie kolejne urzędniczki I Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu zostały zatrzymane przez ABW - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Tę sprawę wyłączono z postępowania dotyczącego b. naczelnika tego urzędu, Marcina K.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera w warszawskim ratuszu. Jest zawiadomienie CBA do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:47
Jak informują dziennikarze "Magazynu śledczego Anity Gargas", spółka komunalna Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie zapłaciła w 2012 r. ponad 39 mln zł inwestorom za nieruchomość, do której prawa kupili oni wcześniej za 7 mln zł.
rozwiń zwiń