X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiana czasu na kolei. Pociągi z godzinnym przymusowym postojem

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 09:49
Podróż dłuższa o godzinę, ale przyjazd o czasie - w ten sposób będą kursować pociągi najbliższej nocy, czyli z soboty na niedzielę. O tej porze przejdziemy z czasu letniego na zimowy. Wskazówki zegarków trzeba będzie cofnąć z godziny trzeciej na drugą.
Audio
  • Katarzyna Grzduk: zmiana czasu będzie się wiązać z przymusowym, godzinnym postojem pociągów na najbliższej stacji, ale godziny odjazdów i przyjazdów nie zmienią (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk poinformowała, że w trasie będzie wówczas 17 pociągów należących do przewoźnika. Zmiana czasu będzie się wiązać z przymusowym, godzinnym postojem na najbliższej stacji. Godziny odjazdów i przyjazdów jednak się nie zmienią.

W praktyce oznacza to, że na przykład skład TLK relacji Przemyśl - Kołobrzeg zatrzyma się na stacji Inowrocław o godzinie 2:59 starego czasu, a odjedzie w dalszą trasę o godzinie trzeciej nowego czasu.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Przed nami zmiana czasu na zimowy. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki

Szczegóły dotyczące sobotnio-niedzielnego rozkładu jazdy są dostępne na stronie przewoźnika oraz na Portalu Pasażera PKP Polskich Linii Kolejowych.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za 2 lata czeka nas zmiana zmiany czasu

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 08:50
Już w najbliższy weekend przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni. Za 2 lata jednak nie będziemy musieli tego robić. Parlament Europejski przegłosował likwidację zmiany czasu i Europa pożegna się z tym obowiązkiem w 2021 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmieniliśmy czas z zimowego na letni. Czy płyną z tego korzyści?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 07:09
W nocy zmieniliśmy czas z zimowego na letni, przesunęliśmy wskazówki zegarów z godz. 2.00 na 3.00. Wraz ze zmianą czasu odżyły dyskusje na temat szkodliwości i korzyści z tego wypływających.
rozwiń zwiń