X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

NASA chce wrócić na Księżyc. Pomoże jej Polska Agencja Kosmiczna

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:14
Polska i Stany Zjednoczone wyraziły wolę współpracy w programie powrotu na Księżyc. Porozumienie w tej sprawie podpisali w Waszyngtonie szef NASA Jim Bridenstine i prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Michał Szaniawski.
Audio
  • NASA chce wrócić na Księżyc. Pomoże jej Polska Agencja Kosmiczna. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Pierwsze lądowanie człowieka na księżycu miało miejsce w 1969 roku
Pierwsze lądowanie człowieka na księżycu miało miejsce w 1969 roku Foto: shutterstock

W podpisanym w Waszyngtonie porozumieniu Polska Agencja Kosmiczna oraz NASA deklarują zamiar prowadzenia rozmów o współpracy dotyczącej trwałej aktywności na Księżycu i wokół niego. Ma się ona odbywać w ramach amerykańskiego programu Artemis, który przewiduje powrót mężczyzny i lądowanie pierwszej kobiety na Księżycu do 2024 roku.

kosmos 1200 free
W tym roku powinien być gotowy Krajowy Program Kosmiczny

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Polska Agencja Kosmiczna prowadzi rozmowy o współpracy Polski i USA dot. kosmosu

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) Michał Szaniawski powiedział, że Polska będzie jednym z szeregu krajów współpracujących z NASA. - Rozmawiamy o tym w jaki sposób będziemy realizować wspólne misje na Księżyc czy Marsa - jakie ambicje mają poszczególne kraje, jakie technologie rozwijają i jak możemy się uzupełniać - powiedział prezes POLSA.

POLSA będzie rozwijać współpracę z NASA

Michał Szaniawski dodał, że niezależnie od działań w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej Polska chce rozwijać współpracę z NASA. Zapytany, w jakich dziedzinach polscy specjaliści mają największe osiągnięcia wymienił miedzy innymi robotykę kosmiczną, badania świadomości sytuacyjnej w kosmosie oraz zarządzanie sieciami nowoczesnych laserów i teleskopów.

Do podpisania porozumienia doszło przy okazji odbywającej się w Waszyngtonie Międzynarodowej Konferencji Astronautycznej, w której bierze udział kilkanaście firm, ośrodki badawcze oraz instytucje rządowe z Polski.

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy budują testową bazę marsjańską

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 19:00
To będzie pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowych baz księżycowych. Powstanie w Rzepienniku Biskupim w województwie małopolskim. Buduje ją kilkudziesięciu entuzjastów z grupy M.A.R.S.
rozwiń zwiń