X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Gowin: opozycja liczy, że weźmie nas w dwa ognie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 08:42
– Opozycja liczy na to, że w momencie wygrania wyborów prezydenckich przez kandydata opozycyjnego weźmie nas w dwa ognie – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie mijającej kadencji.
Audio
  • Jarosław Gowin: celem numer jeden Zjednoczonej prawicy jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich (Salon polityczny Trójki)

Państwowa Komisja Wyborcza wręczy w piątek zaświadczenia o wyborze senatorom X kadencji. Najwięcej senatorów, 48 będzie miał klub Prawa i Sprawiedliwości. 43 będzie miała Platforma Obywatelska, 3 senatorów PSL, a 2 senatorów SLD. W Senacie zasiądzie także 4 senatorów niezależnych startujących z własnych komitetów wyborczych.

– Nikt tam nie będzie miał trwałej większości. Jednak wszystko na razie wskazuje na to, że marszałka Senatu wskażą senatorowie opozycyjni oraz niezależni, a więc w kontrze do Zjednoczonej Prawicy. Opozycja liczy więc na to, że w momencie wygrania wyborów prezydenckich przez kandydata opozycyjnego weźmie nas w dwa ognie i rozpocznie się destrukcja w rządzie – powiedział Jarosław Gowin.

Jarosław Kaczyński free shutter 1200.jpg
Prezes PiS: zwycięstwo nad siłami Polski Minus trzeba przypieczętować

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Podkreślił, że celem numer jeden Zjednoczonej Prawicy jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich. – Temu powinny być podporządkowane wszystkie plany. Trzeba zrezygnować ze wszystkich rozwiązań, które mogłyby zmniejszać szanse prezydenta Andrzeja Dudy na reelekcję, a równocześnie zwiększać skuteczność w funkcjonowaniu państwa, m.in. zwiększać jakość usług – zaznaczył gość audycji.

Jarosław Gowin, odnosząc się do próby zbudowania większości w Senacie przez PiS, stwierdził, że może dojść do sytuacji, że nikt w tej izbie nie zdobędzie większości. Jako przykład, że to nie musi być nierealne, podał wybór kandydata na marszałka Senatu przez opozycję. – Czy można być pewnym, że ona go wyłoni? Przecież wśród niezależnych senatorów są osobowości z bogatym doświadczeniem. To m.in. były poseł PO Krzysztof Kwiatkowski czy byli prezydenci Nowej Soli i Gliwic. Te osoby w mojej ocenie sprostałyby randze tak ważnego urzędu, jakim jest funkcja marszałka Senatu – powiedział wicepremier.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Jarosław Gowin mówił również m.in. o tym, czy będą miały miejsce zmiany w kierownictwie rządu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 25.10.2019
Godzina emisji: 8.13

bb/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Dzierżanowski: PiS będzie chciał budować większość w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 14:35
- Marszałek Stanisław Karczewski, z którym robiłem wywiad, nie kryje tego w ogóle, że będą prowadzone rozmowy z przedstawicielami opozycji i senatorami niezależnymi, po to, żeby - jak mówi marszałek - zbudować stabilną większość w izbie wyższej - mówił Marcin Dzierżanowski. Gościem Polskiego Radia 24 był także Jacek Liziniewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Kożuszek: opozycja powinna mieć jednego kandydata w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 10:08
- Wydaje mi się, że Andrzej Duda w tych wyborach będzie faworytem. Dużym problemem opozycji jest to, że ktokolwiek nie zostałby tam kandydatem, to i tak będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej lub innego ugrupowania i nie ma obecnie takiego bytu jak zjednoczona opozycja - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z "GPC". Gośćmi audycji byli także Dominik Mazur z Fundacji Republikańskiej i Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
rozwiń zwiń