X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Oleista substancja na Narwi. GIOŚ: inspektorzy pobrali próbki wody

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 12:00
- Inspektorzy pobrali próbki wody z Narwi, gdzie w środę stwierdzono obecność substancji oleistej - poinformowała rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska. Służby na razie nie wiążą obecności substancji z wcześniejszym wyciekiem oleju z elektrowni w Ostrołęce.
Rzeka Narew
Rzeka NarewFoto: Shutterstock/Stepniak

"Inspektorzy na Narwi pobrali próbki wody, na miejscu był przedstawiciel Wód Polskich pobliskiej zlewni w Dębem. Dopiero po wynikach badań będzie można określić skład wody. Widoczność nad rzeką jest ograniczona z powodu mgły. Podczas obserwacji nie widać było plam oleju" - informowała na Twitterze rzecznik prasowa GIOŚ Agnieszka Borowska.

Czajka EastNews-1200.jpg
Awaria w "Czajce". Funkcjonariusze CBA w warszawskim ratuszu

Borowska tłumaczyła, że zgłoszenie o możliwym zanieczyszczeniu Narwi na odcinku pomiędzy Serockiem a Jadwisinem przyszło od przedstawiciela Wód Polskich. Inspektorzy nie stwierdzili naocznie plam oleju. Próbki wody badane są obecnie w Centralnym Laboratorium Badawczym GIOŚ. Jak poinformowała Agnieszka Borowska służby na razie nie wiążą doniesienia o zanieczyszczeniu z wcześniejszym wyciekiem z elektrowni w Ostrołęce.

Obecność oleistej substancji

W środę GIOŚ poinformował, że na Narwi, pomiędzy Serockiem a Jadwisinem na Mazowszu, stwierdzono obecność oleistej substancji. Wieczorem na miejsce udali się inspektorzy WIOŚ w Warszawie oraz przedstawiciele Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ.

W sobotę doszło do wycieku oleju turbinowego z zakładu Energa Elektrownie Ostrołęka. Olej wpłynął do kanału zrzutowego uchodzącego do Narwi. Według ministerstwa środowiska, ilość wyciekłej substancji szacuje się na 3-5 ton. Narew uległa zanieczyszczeniu na odcinku 35 km. Skutki zdarzenia monitorowali Inspektorzy Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Ostrołęce.

W niedzielę oficer prasowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim mł. kpt. Bartosz Kołodziejski poinformował, że w miejscach, gdzie rozstawione zostały zapory, Narew jest czysta.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział kontrolę WIOŚ w zespole elektrowni Energa w Ostrołęce.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z. Ziobro o "Czajce": śledztwo pod kątem katastrofy ekologicznej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 16:34
- To jest śledztwo dotyczące kilku aspektów tej sprawy. Z jednej strony ogromnej katastrofy ekologicznej (...), która jest bardzo poważna, ale kolejnym wątkiem, który pojawia się w tej sprawie, jest kwestia prawidłowości konstrukcji oczyszczalni, tych elementów, które się na nią składają - mówił szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń