X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bożena Borys-Szopa: samorządy nie mają obecnie żadnych problemów z wypłatami 500+

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 14:57
- Można tylko ubolewać nad tym, że program 500+ był wykorzystywany do walki politycznej, a on przecież nie ma barw politycznych - poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. - Takie informacje pojawiały się w kampanii wyborczej, ale po weryfikacji wszystko okazywało się być w porządku - dodała.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/MRPiPS

- Kiedy tylko otrzymywaliśmy takie sygnały, natychmiast je sprawdzaliśmy. Nie było przypadku, żeby jakiś samorząd nie otrzymał pieniędzy na wypłaty. Takie sygnały pojawiały się jednak w czasie kampanii wyborczej, po wyborach już nie. Nie ma żadnych problemów z wypłatami - powiedziała minister w Bystrej Śląskiej, gdzie uczestniczyła w konferencji poświęconej zdrowiu pracowników górnictwa.

Borys Szopa zabrze PAP-1200.jpg
Bożena Borys-Szopa: w dłuższej perspektywie 500+ wpłynie na wzrost liczby urodzeń

Szefowa MRPiPS: program 500+ wykorzystywany politycznie

- Można tylko ubolewać nad tym, że ten program był wykorzystywany do walki politycznej, a on przecież nie ma barw politycznych - stwierdziła szefowa resortu rodziny.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] B. Borys-Szopa: 500+ to ponad 300 tys. zł dla rodziny z trójką dzieci

We wrześniu blisko 6,5 mln dzieci miało przyznane świadczenie z programu "Rodzina 500+". Według szacunków resortu, po rozszerzeniu programu również na pierwsze dziecko, do świadczenia uprawnionych może być dziś nawet 6,8 mln dzieci. Obecnie w ramach programu "Rodzina 500+" świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS: planem opozycji jest zabranie świadczeń socjalnych

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:30
- Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem utrzymania obecnej polityki społecznej, która prowadzi do wyrównania szans - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na antenie Polsat News.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS przyznał już 64 tys. świadczeń 500+ dla osób niesamodzielnych

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 11:00
-  W październiku zostanie wypłaconych w sumie ok. 31 tys. świadczeń, z czego 16,6 tys. już znalazło się na kontach wnioskodawców - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, ZUS wydał ponad 17 tys. orzeczeń ustalających niezdolność do samodzielnej egzystencji. Wnioski o nowe świadczenie może złożyć nawet 850 tys. osób.
rozwiń zwiń