X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Dworczyk: trwają rozmowy ws. nowego rządu, decyzje wkrótce

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 09:44
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zaznaczył, że "w najbliższych dniach zapewne poznamy szczegóły" dotyczące nowego rządu. - Trwają rozmowy między koalicjantami, są ustalane różnego rodzaju kwestie dotyczące też zaangażowania poszczególnych partii tworzących Zjednoczoną Prawicę - powiedział na antenie TVN24.
Posiedzenie rządu Mateusza Morawieckiego
Posiedzenie rządu Mateusza MorawieckiegoFoto: PAP/Radek Pietruszka
  • "W najbliższych dniach", jak powiedział Michał Dworczyk, okaże się, jak będzie wyglądać nowy rząd
  • - Kandydatem na premiera w przyszłym rządzie będzie premier Mateusz Morawiecki - zadeklarował szef KPRM
  • -  Uważam, że wszystkie sprawy wewnętrzne powinny być omawiane wewnątrz całego obozu Zjednoczonej Prawicy - dodał

Szef KPRM został zapytany czy po wyborach rząd czekają duże zmiany.- To wszystko się okaże, myślę, że w najbliższych dniach, bo rzeczywiście trwają rozmowy między koalicjantami, są ustalane różnego rodzaju kwestie dotyczące też zaangażowania poszczególnych partii tworzących Zjednoczoną Prawicę - poinformował.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
eastnews michał dworczyk 1200.jpg
Michał Dworczyk o Senacie: toczą się zwykłe rozmowy polityczne, nie ma korupcji

"Mateusz Morawiecki kandydatem na premiera"

Minister był też pytany o kwestię szefa PiS na stanowisku premiera. W jego ocenie, Jarosław Kaczyński byłby "oczywiście doskonałym premierem", tyle że decyzja polityczna, której była wielokrotnie powtarzana jest taka, że "kandydatem na premiera w przyszłym rządzie będzie premier Mateusz Morawiecki".

>>>[POLSKIE RADIO 24] Michał Wypij (Porozumienie): w obozie Zjednoczonej Prawicy zdarzają się różnice zdań

Michał Dworczyk odniósł się jednocześnie do niedawnych słów Patryka Jakiego, europosła wybranego z list PiS, który - jak przytoczył prowadzący rozmowę - stwierdził, że prezes PiS byłby lepszym premierem.

Reakcja na słowa Patryka Jakiego

Szef KPRM powiedział, że "nie chce oceniać koleżanek i kolegów ze Zjednoczonej Prawicy". -  Uważam, że wszystkie sprawy wewnętrzne powinny być omawiane wewnątrz całego obozu Zjednoczonej Prawicy (tworzą go PiS, Solidarna Polska i Porozumienie - przyp. red.), a nie za pośrednictwem mediów - stwierdził.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Paweł Mucha: marszałek senior to zaszczytna i honorowa funkcja

- Nawet jeśli ktoś ma takie czy inne pomysły, żyjemy w demokratycznym kraju, PiS i ZP też jest obozem demokratycznym, i każdy może mieć swoje przekonania, ale powinien szanować decyzje lidera tej formacji. Liderem tej formacji jest Jarosław Kaczyński, który bardzo jasno sformułował to jeszcze przed wyborami: kandydatem na premiera Zjednoczonej Prawicy jest Mateusz Morawiecki - oświadczył Dworczyk.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Dworczyk o protestach wyborczych: w Polsce demokracji nic nie grozi

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 20:38
- Są instytucje państwa, które zajmują się ponownym przeliczaniem głosów i nie możemy w imię walki politycznej podważać powagi państwa - podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał "demokracji wiele krajów mogłoby od Polski się uczyć".
rozwiń zwiń