X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowa lista leków refundowanych. Zobacz, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 16:20
Flozyny dla chorych na cukrzycę, nowe leki stosowane w raku jelita grubego, osteoporozie i stwardnieniu rozsianym znalazły się na nowej liście leków refundowanych. Zmiany wejdą w życie 1 listopada.
Audio
  • Lek stosowny w osteoporozie będzie refundowany nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn - relacja Joanny Stankiewicz (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Polish Deputy Health Minister Józefa Szczurek-Żelazko 1200 x 660 gov.pl.jpg
Józefa Szczurek-Żelazko: opozycja podczas swoich rządów tworzyła problem braku leków

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski powiedział IAR, że na refundację flozyn stosowanych w leczeniu cukrzycy typu drugiego pacjenci i lekarze czekali od dawna. - Są to leki, które opóźniają leczenie insuliną i zmniejszają liczbę powikłań szczególnie chorób sercowo-naczyniowych - dodał Maciej Miłkowski.

Lek stosowny w osteoporozie będzie refundowany nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. - Zmieniono też kryteria dostępu do tej terapii. Wcześniej pacjenci, mogli być leczeni tylko ci pacjenci, u których doszło do złamania w wyniku osteoporozy - podkreślił wiceminister Miłkowski.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Ministerstwo Zdrowia uruchamiło infolinię ws. dostępności leków

Refundowane będą także nowe terapie w raku jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna, dwa nowe leki na stwardnienie rozsiane oraz preparat obniżający poziom cholesterolu, głównie u pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną.

pb

Czytaj także

Nowa lista refundacyjna. Na niej m.in. innowacyjne leki na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 11:05
Od niedzieli obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych. Znalazły się w nim m.in. nowe leki stosowane w leczeniu zaawansowanego raka piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski: trzeba poprawić dostęp do specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 11:15
- Ta kadencja była pod znakiem inwestowania w ludzi, w kadry, to była jedna z najważniejszych potrzeb na teraz, chociaż efekty tego zobaczymy za dziesięć lat. Jednak gdybyśmy tego nie zrobili, to za dziesięć lat służby zdrowia by nie było, nie miałby kto nas leczyć czy opiekować się nami – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
rozwiń zwiń