X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rusza włoski protest ZNP. Sławomir Broniarz: akcja jest bezterminowa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:00
- Rozpoczynamy akcję protestacyjną, podczas której nauczyciele będą wykonywać tylko czynności opisane w przepisach prawa oświatowego - poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz. Dodał, że tzw. włoski protest jest bezterminowy.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz
Prezes ZNP Sławomir BroniarzFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

broniarz ZNP free shut 1200.jpg
Sławomir Broniarz: strajk włoski nauczycieli być może już od środy

Broniarz na konferencji prasowej poinformował, że zarząd ZNP przyjął uchwałę, która "de facto rozpoczyna akcję protestacyjną". Wyjaśnił, że tzw. włoski protest będzie polegał na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Zapowiedział, że protest rozpocznie się w środę, ale - jak zaznaczył - każda szkoła i każdy nauczyciel podejmuje indywidualną decyzję o udziale w proteście i mogą się do niego przyłączyć np. za miesiąc. Dodał, że akcja ma charakter bezterminowy.

- Chcemy prosić nauczycieli o to, żeby nie podejmowali się wykonywania tych czynności, które nie leżą w zakresie ich zadań i które wprost nie wynikają z umowy podpisanej z kierownikiem zakładu pracy - powiedział Broniarz.

"To jest protest w obronie podstawowych praw pracowniczych nauczycieli"

Powiedział, że jest to protest w obronie podstawowych praw pracowniczych nauczycieli. - Jest to protest w obronie godności naszego zawodu, a jednocześnie walka o to, żeby praca nauczyciela była nie tylko regulowana przepisami prawa, ale także, aby wynagrodzenia z tego tytułu otrzymywane, było wprost efektem tego, co nauczyciele robią - powiedział prezes ZNP.

Akcja nie jest wymierzona przeciwko dziecku, przeciwko uczniom (...). Na pewno nie jest to kampania przeciwko komuś. Nikogo nie atakujemy, z nikim nie walczymy. Nie pokazujemy, że ktoś jest naszym przeciwnikiem ani, nie daj Boże, wrogiem - powiedział dziennikarzom Sławomir Broniarz.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] ZNP zacznie nowy protest. W szkołach nie będzie zajęć dodatkowych ani wycieczek

Podkreślił, że celem protestu jest zadbanie o warunki pracy nauczycieli, ale także "o pochodną tych warunków pracy, czyli o wynagrodzenie za wykonywanie tych zadań". Wyraził także nadzieję, że kampania znajdzie zrozumienie wśród nauczycieli, ale to, czy pedagog zechce przyłączyć się do akcji protestacyjnej, zależy wyłącznie od niego.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik MEN: rozmowa i dialog ze związkowcami są lepsze niż spór

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 15:24
"Nauczyciele nie chcą strajkować - cieszy nas to nastawienie, bo jest ono z korzyścią dla uczniów i rodziców" - napisała rzeczniczka MEN Anna Ostrowska. Odniosła się w ten sposób do decyzji ZNP dot. akcji protestacyjnej, wynikającej z ankiety wśród nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZNP zapowiedział strajk nauczycieli. Publicysta: nie będzie miał dużych rozmiarów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 20:32
– W Związku Nauczycielstwa Polskiego zbliżają się wybory na przewodniczącego, więc Sławomir Broniarz musi pokazać, że jest aktywny i działa – powiedział Mirosław Skowron z "Super Expressu". – To próba zakończenia z twarzą zawieszonego strajku z okresu matur – dodał Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: S. Broniarz chce wciągnąć ZNP w polityczny konflikt

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 00:02
- Trudno oprzeć się wrażeniu, że prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz próbuje politycznie wykorzystać sytuację nauczycieli - ocenił szef KPRM Michał Dworczyk. Według ministra wielu nauczycieli zobaczyło, że Sławomir Broniarz próbuje wciągnąć ZNP w konflikt polityczny.
rozwiń zwiń