X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy: zatrzymano Polkę skazaną za zabójstwo. Była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:40
W Niemczech zatrzymano Dorotę K. - poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania, skazaną na 25 lat więzienia za zabójstwo męża w Bydgoszczy w 2008 roku. Kobieta ukrywała się od 2014 roku. Wówczas nie wróciła do więzienia po przerwie w odbywaniu kary.
Dorota K.
Dorota K.Foto: www.europol.europa.eu

- Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli bardzo precyzyjne informacje, które umożliwiły zatrzymanie na terenie Niemiec poszukiwanej Doroty K. Kobieta ma do odbycia karę za zabójstwo, do którego doszło w Bydgoszczy na Osowej Górze w 2008 roku - poinformowała we wtorek rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Czytaj więcej
straż pożarna płetwonurek 663.JPG
Lubuskie: tragedia na jeziorze. Płetwonurkowie wyłowili ciało 27-latka

Współpraca z niemiecką policją

Policjanci z Bydgoszczy - z Zespołu Poszukiwań Celowych - prowadzili poszukiwania od 2014 roku. Wówczas sąd w tym mieście wydał list gończy za Dorotą K., która nie wróciła do więzienia po przerwie w odbywaniu kary.

- Policjanci pracując przy tej sprawie zdobyli informacje świadczące o tym, że kobieta mogła wyjechać z Polski. Stąd z czasem wystawiono także Europejski Nakaz Aresztowania. Praca przy poszukiwaniach nie była łatwa. Szczególnie trudne było zdobywanie precyzyjnych informacji umożliwiających dokonywanie sprawdzań jakichkolwiek miejsc. Przełom nastąpił w ostatnim czasie. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli bardzo precyzyjną informację, o miejscu pobytu Doroty K. w Niemczech. Wspólna praca z policjantami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP pozwoliła na przekazanie niemieckiej policji, że kobieta przebywa w miejscowości Wuppertal - wyjaśniła okoliczności zatrzymania kobiety mł. insp. Chlebicz.

"Przestępstwo nie ma płci"

Tam też zatrzymano Dorotę K. Teraz trwają procedury związane z jej ekstradycją do Polski. Wizerunek skazanej za zabójstwo kobiety został rozpropagowany w kampanii Europolu "Przestępstwo nie ma płci".

Dorota K. zastrzeliła męża i została za to skazana na 25 lat więzienia. Przedterminowe zwolnienie możliwe było najwcześniej w 2023 roku, ale w 2013 roku otrzymała z uwagi na trudną sytuację rodziną zgodę sądu na przerwę w odbywaniu kary - wyrażaną dwukrotnie. Po zakończeniu drugiego okresu przerwy - nie stawiła się w więzieniu. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA policja Bydgoszcz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bydgoszcz: zarzuty dla 45-latka, który pobił w tramwaju starszego mężczyznę

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 13:28
- Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał 45-letni mężczyzna, który w Bydgoszczy w tramwaju zaatakował i pobił starszego mężczyznę - poinformował st. asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBA: spółdzielnia socjalna z Bydgoszczy wyłudziła pieniądze na restaurację

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 09:58
Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli wydatków unijnych stwierdziło, że Spółdzielnia Socjalna Nowe Miasto z Bydgoszczy wyłudziła prawie 200 tys. zł dotacji i wydała ją na restaurację - dowiedziała się PAP. CBA chce zwrotu pieniędzy i likwidacji spółdzielni. 
rozwiń zwiń