X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż: większość Polaków dobrze ocenia pracę rządu i premiera

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 11:52
41 proc. badanych zadeklarowało się jako zwolennicy rządu Mateusza Morawieckiego, 29 proc. respondentów określiło się jako jego przeciwnicy, a 25 proc. wyraziło obojętność wobec obecnego gabinetu - wynika z najnowszego październikowego sondażu CBOS.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/KPRM

W październiku zmalał o 3 pkt. proc. - w stosunku do badania z września - odsetek osób deklarujących się jako zwolennicy rządu, grupa jego przeciwnicy pozostała bez zmian, a odsetek obojętnych wzrósł o 2 pkt. proc. Odsetek odpowiadających "trudno powiedzieć" na pytanie o stosunek do rządu wzrósł o 1 pkt proc., do 5 proc. 

Czytaj więcej
sejm free 1200.jpg
Prognozy sytuacji politycznej wg CBOS: optymizm przeważa nad pesymizmem

Ponad połowa dobrze ocenia rząd

Dobrze efekty pracy rządu oceniło w październiku 54 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania), 30 proc. (spadek o 2 pkt. proc.) źle ocenia działalność rządu, a 16 proc. oceniając rezultaty działań rządu, wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" (wzrost o 1 pkt proc.).

CBOS zapytał respondentów również o ocenę polityki gospodarczej rządu. W październiku 52 proc. respondentów (bez zmian) oceniło, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej. Przeciwną opinię wyraziło 35 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.). 13 proc. nie miało zdania w tej sprawie (wzrost o 2 pkt. proc.).

Poparcie dla premiera 

Zadowolenie z faktu, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki wyraziło w październiku 51 proc. ankietowanych przez CBOS, - to o 1 pkt proc. więcej niż we wrześniu. 32 proc. jest z tego niezadowolonych (spadek o 1 pkt proc.), a nie ma zdania w tej kwestii 17 proc. badanych (bez zmian).

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 3–10 października br. na reprezentatywnej losowej próbie 1013 dorosłych mieszkańców Polski. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA Mateusz Morawiecki CBOS
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: Mateusz Morawiecki ma nasze formalne poparcie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 10:02
- Kandydatura Mateusza Morawieckiego na premiera nigdy nie była kwestionowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Ma formalne poparcie Porozumienia. Jestem pewien, że w tym tygodniu formalnego poparcia udzieli także Solidarna Polska - powiedział wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń