X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Radosław Fogiel o Senacie: gdyby zależało nam na komforcie, testowalibyśmy materace

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:20
- Liczymy, że w Senacie uda się jednak zbudować stabilność - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. - Gdyby zależało nam na komforcie, bylibyśmy testerami materaców, a nie politykami - dodaje.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: Rafal Oleksiewicz/REPORTER/East News

Fogiel na pytanie o przyczynę protestów wyborczych PiS dot. ponownego przeliczania głosów w sześciu okręgach w wyborach do Senatu odpowiedział: "korzystamy z prawa przysługującego każdemu komitetowi wyborczemu, prawa do złożenia protestu z wnioskiem o ponowne przeliczenie głosów". - Robimy tak w okręgach, w których różnica głosów była niewielka, za to ponadnormatywnie duża była liczba głosów nieważnych - podkreślił.

1200_wybory_urna_shutterstock.jpg
Prawo i Sprawiedliwości złożyło protesty wyborcze w kolejnych czterech okręgach

"»Kuszenie« senatorów? Nie słyszałem"

"Super Express" zapytał Fogla o stwierdzenia senatorów opozycji, którzy "mówią, że są kuszeni przez PiS" oraz o osoby, o które ma zabiegać PiS w Izbie Wyższej - profesora Tomasza Grodzkiego i Jana Filipa Libickiego. - To ja powinienem zapytać o to dziennikarzy. Czytałem o tym, ale ja o żadnym kuszeniu nie słyszałem - odparł.

- Senator Libicki dokonał jakiegoś aktu strzelistego. Nie mówił, że był kuszony. Mówił, że gdyby się ktoś do niego zgłosił, to on będzie twardy i na nic się nie zgodzi. Doceniam, że wielu senatorów chce pozować na bohaterów, a z braku okazji do bohaterskich czynów ogłasza je awansem. Tyle że to są pytania do nich, a nie do mnie - odpowiedział Fogiel.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] W. Buda: chcemy sprawdzić jak komisja kwalifikowała nieważne głosy

Zapytany o liczbę senatorów opozycji, którzy jego zdaniem "wykażą się troską o losy kraju" i uznają, że "mogą się bardziej przysłużyć wyborcom, przechodząc na stronę PiS" odpowiedział, że liczy "że troską o państwo wykaże się cała setka senatorów". - Nie przypuszczam, żeby ktoś kandydował i był w parlamencie takiej troski nie wykazując - dodał.

Do polityki nie idzie się dla komfortu

Fogiel odniósł się też do stwierdzenia dziennikarza "SE", że "dziś komfortowej sytuacji PiS nie ma". - Nigdy nie chodziło nam o komfortowe sytuacje. Gdyby tak było, zostalibyśmy testerami materaców, a nie politykami. Liczymy, że w Senacie uda się jednak zbudować stabilność - mówi.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Piotr Borys zapowiada złożenie protestów wyborczych przez KO

"Super Express" cytuje Wirtualną Polskę, która poinformowała, że trwa namawianie osób, które uzyskały mandat do Sejmu na liście, z której startował poseł PiS Stanisław Piotrowicz, który nie uzyskał mandatu, by ustąpili mu miejsca w izbie niższej.

Badanie wyników sejmowych

- "Wirtualna Polska" nie idzie tak daleko. Nie twierdzą, że namawiają do tego władze PiS. (...) Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że w wielu miejscach osoby będące pod kreską badają, czy wszyscy, którzy do Sejmu weszli, obejmą mandat - odpowiedział.

Fogiel pytany, czy Piotrowicz "wśliźnie się" do Sejmu, odpowiedział: "Nie wiem. Gdybym umiał na to pytanie odpowiedzieć, miałabym zapewne także większe szanse w totolotka".

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

B. Pęk: senatorowie opozycji mogą jedynie robić hucpę medialną

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 12:32
- Kwestionowanie możliwości Prawa i Sprawiedliwości do prowadzenia rozmów w celu uzyskania większości w Senacie jest zaprzeczeniem jądra systemu demokratycznego - powiedział Bogdan Pęk z PiS. - Senatorowie opozycji nie będą w stanie opóźnić żadnych działań polskiego rządu realizującego określone reformy - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki (PSL): absolutnie wykluczam współpracę z PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:57
- Odnieśliśmy w tych wyborach sukces, ale to zasługa Władysława Kosiniaka-Kamysza, który jest liderem PSL. Wybory przegrały PiS i PO - mówił gość Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R. Fogiel: PiS nie wyklucza kolejnych protestów ws. wyborów do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:59
- Przeanalizowaliśmy wyniki senackie i w kilku okręgach ta analiza wykazała, że są anomalie polegające na dużo wyższej niż w innych okręgach liczbie głosów nieważnych, takie, które przewyższały różnice głosów między kandydatami - powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń