X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pomorze: dziesiątki milionów wyłudzonych dotacji. Zatrzymania CBA

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:20
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało następne trzy osoby w związku z nieprawidłowościami w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Śledztwo w tej sprawie dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami dotacji krajowych i UE.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz podmiotów, które z nią współpracują, prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Dotyczy zawierania niekorzystnych umów, prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa oraz wyłudzenia dofinansowania na kwotę 41 milionów złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszało 12 osób. Są wśród nich między innymi była prezes strefy Teresa K. i były wiceprezes Józef B.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1-cba-1200-free.jpg
Korupcja w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Zatrzymania CBA

Fikcyjne umowy

Zatrzymane trzy osoby były związane z kolejnymi współpracującymi z grupą przestępczą dwoma spółkami z Gdyni, które zostały użyte przez grupę Wojciecha K. (z ustaleń śledczych wynika, że odgrywał on główną rolę w funkcjonowaniu procederu) do wyłudzenia dofinansowań krajowych i unijnych.

Podmioty te zawarły fikcyjne umowy z PSSE i wystawiły poświadczające nieprawdę faktury VAT, przez co doszło do "zawyżenia kosztów realizacji projektów prowadzonych przez spółkę".

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Były zarząd PKS Zielona Góra z podejrzeniami. CBA skierowało wniosek do prokuratury

"Rzekomo innowacyjne działania spółek w ramach projektów miały dotyczyć m.in. opracowania technologii wyświetlacza holograficznego 3D i opracowania aktywnego systemu zarządzania przepływem ciepła w centrach danych" – podał dział prasowy PK.

Wyłudzone dotacje, wyprane pieniądze

Ponadto, podejrzani wzięli również udział w przestępstwie oszustwa na szkodę sopockiej spółki w związku z zamówieniem publicznym dotyczącym hybrydowego systemu przetwarzania i przechowywania danych o dużej pojemności.

"W toku śledztwa prokurator ustalił, że zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia łącznie około 14 mln złotych. Dwaj zatrzymani brali również udział w tzw. »praniu brudnych pieniędzy« pochodzących z wyłudzenia, o wartości ponad 610 tys. złotych" – poinformował dział prasowy PK.

Jak podała PK, wobec jednej z podejrzanych osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze nieizolacyjnym; w stosunku do pozostałych podejrzanych decyzje o charakterze środków zapobiegawczych zostaną podjęte po wykonaniu czynności procesowych z ich udziałem.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak