X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mówił o "marszu 60 tys. faszystów". Sąd chce uchylenia immunitetu G. Verhofstadtowi

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 20:03
Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wystąpi do Parlamentu Europejskiego o uchylenie immunitetu liberalnemu belgijskiemu eurodeputowanemu Guyowi Verhofstadtowi. Sprawa dotyczy wypowiedzi europosła, który uczestników Marszu Niepodległości w 2017 r. określił jako "60 tys. faszystów, nazistów i białych suprematystów".
Guy Verhofstadt
Guy VerhofstadtFoto: shutterstock.com/Alexandros Michailidis

Prywatny akt oskarżenia w imieniu dr. Bawera Aondo-Akaa złożyli prawnicy instytutu. W maju tego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wydał jednak postanowienie o umorzeniu postępowania. Jak wskazał, nie był podstaw prawnych do przekazania wniosku pokrzywdzonego o uchylenie immunitetu Verhofstadtowi.

Schreiber 1200.jpg
Łukasz Schreiber: Verhofstadt wielokrotnie pokazywał, że jest wielkim wrogiem Polski

Prawnicy instytutu złożyli jednak zażalenie na to postanowienie. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do zażalenia, uchylając postanowienie Sądu Rejonowego.

"Oczekujemy na stanowisko przewodniczącego PE"

Uprawnienie sądu powszechnego do przekazania wniosku o uchylenie immunitetu europosłowi stanowi realizację prawa obywatela do sądu. Przyjmując interpretację przeciwną dochodzenie swoich praw przeciwko europarlamentarzyście jawiłoby się wyłącznie jako uprawnienie natury formalnej, które nigdy nie może przynieść skutku. Oczekujemy teraz na stanowisko Przewodniczącego PE - powiedział adw. Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Jak podkreślił dyrektor Centrum Interwencji Procesowej adw. dr Bartosz Lewandowski "liczymy na to, że eurodeputowany podczas obrad Parlamentu Europejskiego wyjaśni pokrzywdzonemu (dr Bawer Aondo-Akaa - przyp. red.) dlaczego użył w m.in. wobec niego tego rodzaju obraźliwych sformułowań.

tvp.info/ordoiuris.pl/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"60-tysięczny marsz faszystów". Sąd uchylił umorzenie ws. słów niemieckiego polityka

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 16:03
- Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił postanowienie sądu niższej instancji ws. umorzenia postępowania dot. wypowiedzi Guya Verhofstadta i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania - poinformowała sekcja prasowa sądu okręgowego. Guy Verhofstadt nazwał m.in. marsz niepodległości marszem faszystów.
rozwiń zwiń