X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kilka interwencji TOPR. Ratownicy reanimowali nurka w Dolinie Pięciu Stawów

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 19:59
Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom po Tatrach. W niedzielę zdarzyło się jednak kilka poważnych wypadków, do których było wzywane TOPR. 
Tatry
TatryFoto: Shutterstock
  • Kilka interwencji TOPR w Tatrach
  • TOPR-owcy na pokładzie śmigłowca polecieli na słowacką stronę Tatr, aby pomóc przy nagłym zatrzymaniu krążenia u turysty
  • Ratownicy reanimowali też kobietę nurkującą w Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Ratownicy w niedzielę byli wzywani głównie do urazów ortopedycznych - dwukrotnie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, w Dolinie Roztoki oraz na Wiktorówkach.

W godzinach popołudniowych TOPR-owcy na pokładzie śmigłowca polecieli na słowacką stronę Tatr, aby pomóc tamtejszym ratownikom górskim przy nagłym zatrzymaniu krążenia u turysty.

pap zakopane topr 1200.jpg
Ostatni sezon letni w Tatrach jednym z najgorszych w historii

Reanimacja nurka

Do nietypowego zdarzenia doszło w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Pomocy potrzebowała kobieta, która nurkowała w Wielkim Stawie.

Jak powiedział ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski, szybkie wynurzanie się kobiety z głębokości 25 metrów spowodowało zaburzenie różnych czynności życiowych. Kobieta straciła przytomność, dlatego konieczna była resuscytacja. Ratownikom udało się przywrócić poszkodowanej przytomność; potrzebny był jednak pilny transport śmigłowcem do szpitala.

Poszkodowana najpierw trafiła do zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego, a później została przetransportowana do jednej z krakowskich placówek.

pkur

Czytaj także

Ostatni sezon letni w Tatrach jednym z najgorszych w historii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 16:25
- Od 15 czerwca do końca września ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego byli wzywani do 613 wypadków. W analogicznym okresie ubiegłego roku w Tatrach było 367 wypadków. Ten sezon można zaliczyć do najbardziej tragicznych - ocenił ratownik TOPR Andrzej Maciata.
rozwiń zwiń