X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Olej, który wyciekł z elektrowni w Ostrołęce zebrany z Narwi

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 18:51
Straż Pożarna zakończyła akcję zbierania oleju, który zanieczyścił wczoraj Narew na długości 35 kilometrów. Substancja wyciekła z elektrowni w Ostrołęce, gdzie wykorzystywana jest przy obsłudze turbin.
Audio
Wyciek oleju do Narwi
Wyciek oleju do NarwiFoto: PAP/Mateusz Marek
  • - Olej, który wyciekł z elektrowni w Ostrołęce do Narwi został zebrany - poinformował  oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Makowie Mazowieckim mł. kpt. Bartosz Kołodziejski
  • W sobotę doszło do wycieku oleju turbinowego z zakładu Energa Elektrownie Ostrołęka
  • Według ministerstwa środowiska ilość wyciekłej substancji szacuje się na 3-5 ton

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej kapitan Bartosz Kołodziejski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim, strażacy kończą akcję rozbierania specjalnych zapór. Zapory te zlokalizowano w Sieluniu, Różanie i Nowych Łachach.

Jak wyjaśnił kapitan Bartosz Kołodziejski substancja, która zanieczyściła rzekę, wytworzyła na jej powierzchni film, czyli cienką powłokę. Olej był również spryskiwany neutralizatorem, który ułatwił zaporom zbieranie i absorbowanie go.

fire-straz-1200-free.jpg
Wyciek oleju do Narwi. Minister zapowiada kontrolę

Pobrano próbki

W akcji oczyszczania Narwi udział wzięło kilkudziesięciu strażaków z jednostek Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. Operacja odbyła się przy współpracy z władzami trzech gmin, które zostały dotknięte zanieczyszczeniem.

CZYTAJ TAKŻE: Straż pożarna: w miejscach, gdzie rozstawione zostały zapory, Narew jest już czysta>>>

Na miejscu zjawili się również przedstawiciele elektrowni, z której doszło do wycieku, a także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, którzy pobrali próbki wody.

Wczoraj elektrownia należąca do Grupy Energa poinformowała, że do wycieku doszło w wyniku rozszczelnienia chłodnicy oleju uszczelniającego, w konsekwencji czego olej trafił do wody wykorzystywanej do chłodzenia.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Straż pożarna: w miejscach, gdzie rozstawione zostały zapory, Narew jest już czysta

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 11:58
- Po wycieku oleju do Narwi, w miejscach, gdzie zostały w sobotę rozstawione zapory, rzeka jest już czysta - poinformował oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Makowie Mazowieckim mł. kpt. Bartosz Kołodziejski. Jak podkreślił, "obecnie na Narwi działają zapory, które doczyszczają rzekę".
rozwiń zwiń