X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Straż pożarna: w miejscach, gdzie rozstawione zostały zapory, Narew jest już czysta

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 11:58
- Po wycieku oleju do Narwi, w miejscach, gdzie zostały w sobotę rozstawione zapory, rzeka jest już czysta - poinformował oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Makowie Mazowieckim mł. kpt. Bartosz Kołodziejski. Jak podkreślił, "obecnie na Narwi działają zapory, które doczyszczają rzekę".
Audio
  • Straż pożarna: olej z elektrowni w Ostrołęce zostanie dziś usunięty z Narwi (IAR)
Energa Elektrownie Ostrołęka S.A.
Energa Elektrownie Ostrołęka S.A.Foto: PAP/Artur Reszko

- Mamy ustawione trzy zapory, które zostały rozstawione w dniu wczorajszym w miejscowości Sieluń - dwie i jedna w miejscowości Różan, które zabrały praktycznie cały ten film olejowy (cienka warstwa cieczy) z rzeki i teraz jest ustawiona czwarta zapora w miejscowości Łachy, gmina Rzewnie, która ma zebrać już takie resztki, które się jeszcze unoszą na rzece tego filmu olejowego. Taka zapora doczyszczająca - powiedział Bartosz Kołodziejski.

Jak podkreślił, w "miejscach, gdzie zapora została wcześniej rozstawiona, rzeka jest już czysta, nie ma żadnych śladów substancji, wszystko zostało wchłonięte w zapory". Dopytywany, kiedy zakończą się działania straży i kiedy rzeka będzie czysta, odpowiedział, że stanie się to w niedzielę.

Awaria w elektrowni, olej wyciekł do rzeki

W sobotę doszło do wycieku oleju turbinowego z zakładu Energa Elektrownie Ostrołęka. Olej wpłynął do kanału zrzutowego uchodzącego do rzeki Narwi. Według ministerstwa środowiska, ilość wyciekłej substancji szacuje się na 3-5 ton. Zanieczyszczeniu uległa Narew na odcinku 35 km.

Skutki zdarzenia monitorują Inspektorzy Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Ostrołęce.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział kontrolę WIOS w zespole elektrowni Energa w Ostrołęce.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zasoby energetyczne Polski. Czy grozi nam blackout?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 20:43
– Energetycy cały czas z tyłu głowy mają widmo blackoutu, które pojawiło się w sierpniu 2015 roku – powiedział Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com. W audycji "Kulisy spraw" rozmowa o bezpieczeństwie oraz zasobach energetycznych Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Wielkopolsce powstanie jedna z największych elektrowni solarnych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 13:59
W Wielkopolsce powstanie największa w kraju farma fotowoltaiczna i jedna z największych elektrowni solarnych w Europie. Docelowo moc inwestycji wyniesie 600 MW. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Standerski: jesteśmy sceptyczni wobec energetyki jądrowej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 09:15
- W ramach koalicji partii lewicy różnimy się w kwestii stosunku do energetyki jądrowej. Wiosna jest sceptyczna wobec niej, Lewica Razem bardziej entuzjastyczna. Doszliśmy do wniosku, że powinien być to przedmiot dyskusji Sejmu przyszłej kadencji. W Polsce nigdy nie było dojrzałej dyskusji na ten temat - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, dyrektor programowy partii Wiosna.
rozwiń zwiń