X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

R. Fogiel o słowach J. Fedorowicza: niedopuszczalne w dyskursie politycznym

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 15:08
- Słowa senatora PO Jerzego Fedorowicza o politykach opozycji, którzy zdecydowaliby się przejść na stronę PiS, są bardzo niepokojące i budzą bardzo złe skojarzenia; są niedopuszczalne w dyskursie politycznym - ocenił w sobotę zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: Rafal Oleksiewicz/REPORTER/East News
  • - Słowa senatora PO Jerzego Fedorowicza są niedopuszczalne w dyskursie politycznym - ocenił Radosław Fogiel z PiS
  • Jerzy Fogiel powiedział o kolegach z KO, którzy by przeszli do PiS mówił: ryzykują życie swoje, dzieci, wnuków
  • - Mam nadzieję, że pan senator się tylko zagalopował, bo wypowiedzi, w których używa się sformułowań, że ktoś miałby obawiać się o życie nie tylko swoje, ale (też) swoich dzieci i wnuków są bardzo niepokojące - tłumaczył Radosław Fogiel

Fedorowicz pytany był w piątek przez dziennikarzy, czy ktoś z senatorów opozycji może przejść na stronę PiS, aby zapewnić temu klubowi większość.

- Człowiek, który w tym momencie, w którym taka ważna rzecz się stała w polskiej polityce nagle zmieni front i odejdzie od ludzi, którzy na niego głosowali, będzie obłożony anatemą do trzech pokoleń, to jest pewne. Jeżeli ktoś ma odwagę taką, żeby zaryzykować swoje życie, swoich dzieci i wnuków, to proszę bardzo. Ja takiego człowieka wśród ludzi wybranych przeciwko dzisiejszej władzy nie znam - odpowiedział senator.

senat 1200 pap.jpg
Senator KO o kolegach, którzy by przeszli do PiS: ryzykują życie swoje, dzieci, wnuków

Oczekujemy wycofania się z tych słów

Fogiel pytany przez o tę wypowiedź podkreślił, że jest to pewna nowość na scenie politycznej - jeśli chodzi o język polityczny. - Mam nadzieję, że pan senator się tylko zagalopował, bo wypowiedzi, w których używa się sformułowań, że ktoś miałby obawiać się o życie nie tylko swoje, ale (też) swoich dzieci i wnuków są bardzo niepokojące i budzą bardzo złe skojarzenia. Myślę, że są niedopuszczalne w dyskursie politycznym i w przestrzeni publicznej - ocenił.

CZYTAJ TAKŻE: S. Karczewski: ufam, że nowy Senat podtrzyma tradycje izby refleksji>>>

- Oczekiwalibyśmy oczywiście wycofania się z tych słów. Chyba, że to są jakieś nowe standardy w Platformie Obywatelskiej, które już sugerowałyby jednak organizację innego typu niż partia polityczna - dodał Fogiel.

Dopytywany, czemu te słowa miały służyć i czy były przestrogą dla senatorów opozycji wicerzecznik PiS odparł, że "w tej formule przestroga to bardzo delikatne słowo". - Myślę, że tu raczej można mówić o próbach zastraszenia - podkreślił.

senat_1200.jpg
Senacka układanka. Jaki będzie układ sił w izbie wyższej?

Większość opozycyjna w Senacie

W Senacie dzięki tzw. paktowi senackiemu opozycji udało się zdobyć większość - 51 mandatów. "Pakt senacki" to porozumienie, które zawarły latem: Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), "Lewica" (SLD, Lewica Razem, Wiosna) i PSL - Koalicja Polska (m.in. PSL i Kukiz'15). W ramach "Paktu" w zdecydowanej większości okręgów opozycja wystawiła przeciwko PiS tylko jednego kandydata na senatora.

PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL – trzy, a SLD – dwa. W Senacie zasiądą także startujący z własnych komitetów: obecna senator niezależna Lidia Staroń, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, b. prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oraz b. sekretarz generalny PO i b. wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Koc: czwartkowe posiedzenie Senatu zgodnie z planem

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 18:30
– Musimy pochylić się nad ustawami, które przyjmie Sejm. To nasz obowiązek, więc nie podlega dyskusji, że czwartkowe posiedzenie Senatu odbędzie się i prawdopodobnie w piątek je zakończymy – mówiła w "Pulsie Trójki" wicemarszałek Senatu Maria Koc (PiS). – To jest jakieś kuriozum – odpowiedział senator PO Jerzy Fedorowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Bernacki: Zjednoczona Prawica nie ogranicza swobód obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 09:34
- Polacy w obecnej kadencji Sejmu otrzymają niesamowitą lekcję z zakresu myśli i barw politycznych. Debata będzie miała szansę wyrażać opinie wszystkich Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł elekt prof. Włodzimierz Bernacki (PiS). Gościem audycji był również poseł elekt Marcin Kulasek (SLD).
rozwiń zwiń