"Zadanie skomplikowane logistycznie". Warszawski ratusz nie radzi sobie z wywożeniem śmieci

2019-10-19, 09:57

 "Zadanie skomplikowane logistycznie". Warszawski ratusz nie radzi sobie z wywożeniem śmieci
Zgodnie z uchwałą z 12 grudnia 2019 r. stała miesięczna kwota za odbiór nieczystości segregowanych z domu jednorodzinnego wynosiła 94 zł, a z mieszkania w bloku czy kamienicy – 65 zł. W razie niesegregowania śmieci opłata była dwukrotnie większa.Foto: meowKa / shutterstock

Przed posesjami na warszawskich Białołęce i Targówku przed posesjami zalegają worki ze śmieciami. Pojemniki są przepełnione. Miasto tłumaczy, że realizacja zadania polegającego na odbiorze nieczystości okazała się "zadaniem skomplikowanym logistycznie".

  • Warszawa: na Targówku i Białołęce zalegają śmieci
  • Pojemniki na nieczystości są przepełnione
  • Śmieci mogą czekać na odbiór jeszcze dwa tygodnie
  • - Przejęcie realizacji zadania przez nowego operatora okazało się zadaniem skomplikowanym logistycznie - wyjaśnia Dominika Wiśniewska z warszawskiego ratusza

- Ponad dwa tygodnie temu minął termin odbioru plastików. Pojemnik jest już przepełniony. Nie ma gdzie ich gromadzić. Odpady wielkowymiarowe tak zwane gabaryty czekają na odbiór już ponad dwa miesiące – mówi pani Jolanta mieszkająca na tzw. zielonej Białołęce.

Wyjaśnia, że dowiedziała się w firmie Partner sp. z o.o., która jest liderem konsorcjum obsługującego dzielnicę, że odbiór nieczystości nastąpi w kolejnym z zaplanowanych terminów.

- Oznacza to, że śmieci będą czekały na odbiór jeszcze dwa tygodnie - wskazuje.

"Zadanie skomplikowane logistycznie"

Przed domami jednorodzinnymi na Białołęce i Targówku jest coraz więcej worków ze śmieciami. Pojemniki przy osiedlach domów jednorodzinnych są od dawna przepełnione. Śmieci tworzą sterty. Obok odpadów – tworzyw sztucznych leżą również worki z tzw. odpadami zielonymi.

>>>[TRÓJKA] Sortować, nie konsumować – jak radzimy sobie z gospodarką odpadami?

Dominika Wiśniewska z Urzędu M.St. Warszawy wyjaśnia w odpowiedzi na pytania PAP - dotyczące opóźnień w odbiorze śmieci - że "przejęcie realizacji zadania przez nowego operatora (do końca czerwca śmieci odbierało MPO) okazało się zadaniem skomplikowanym logistycznie". Zapewniła, że obserwowana jest "tendencja malejąca liczby reklamacji".

Powiązany Artykuł

śmieci 1.jpg
Od 2020 r. ważne zmiany w zagospodarowywaniu odpadów. Obejmą producentów i firmy zajmujące się wywozem śmieci

Ratusz monitoruje sytuację

Zapewniła, że miasto, jako zamawiające usługę wywozu nieczystości, "monitoruje liczbę i rodzaj zgłoszeń z terenu Białołęki i Targówka oraz czas i jakość ich obsługi przez firmę Partner".

Podkreśliła, że firma jest kontrolowana z realizacji zadania. "W przypadku naruszenia przez spółkę Partner warunków umowy Zamawiający (Warszawa) korzysta z zapisów dotyczących nakładania kar umownych” – oznajmiła Wiśniewska.

msze

Polecane

Wróć do strony głównej