X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyrok sądu ws. reprywatyzacji. S. Kaleta: podtrzymamy nasze ustalenia

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 15:16
- Przeanalizujemy treść tego wyroku. Z przekazanych przez sąd informacji nie wynika, jakoby merytorycznie podważał nasze ustalenia, tylko podważył przesłankę, którą komisja wybrała do wydania rozstrzygnięcia - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Sebastian Kaleta, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji. Odniósł się do uchylenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie decyzji tej komisji ws. nieruchomości przy ulicach Szarej i Czerniakowskiej.
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Decyzję reprywatyzacyjną wydaną w 2010 r. ws. nieruchomości przy ul. Szarej i Czerniakowskiej komisja unieważniła 27 czerwca ubiegłego roku. Decyzja została podpisana przez ówczesnego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakuba R. Chodzi o teren na warszawskim Powiślu, który odzyskał biznesmen Maciej M., oskarżony obecnie ws. warszawskich reprywatyzacji. M. planował wybudować tam apartamentowce.

Komisja Weryfikacyjna F 1200.jpg
Reprywatyzacja w Warszawie. Sąd uchylił decyzję komisji ws. ul. Szarej i Czerniakowskiej

"Sąd zakwestionował podstawy wydania orzeczenia"

Skargę na decyzję złożyło m.st. Warszawa, a także jej beneficjent biznesmen Maciej M. oraz jego siostra Elżbieta. Miasto zaskarżyło decyzję komisji weryfikacyjnej w zakresie uzasadnienia.

W piątek Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej. - Zdaniem sądu, przy wydawaniu decyzji reprywatyzacyjnej przez prezydenta miasta stołecznego Warszawy w 2010 r. nie możemy mówić o rażącym naruszeniu prawa - uzasadniał wyrok sędzia Dariusz Chaciński.

Sebastian Kaleta, szef komisji weryfikacyjnej, nie ukrywa, że jest zaskoczony werdyktem sądu. - Przeanalizujemy treść tego wyroku. Z tego ustnego uzasadnienia wynika, że wątpliwości, które komisja odnalazła w tej sprawie, są istotne i sąd nie zakwestionował tych wątpliwości samych w sobie, tylko podstawy wydania orzeczenia - podkreśla.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Raport komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji. Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej urzędnicy winni zaniedbań

Dodaje, że komisja w sprawie obu nieruchomości będzie konsekwentnie stać przy dotychczasowym stanowisku. - Takim, że ta reprywatyzacja była przeprowadzona w sposób błędny. Na pewno będziemy ustalenia w tym zakresie podtrzymywać - oznajmia.

Komisja wygrała cztery sprawy

Przewodniczący przypomina, że w przypadku nieruchomości przy ulicach Szarej i Czerniakowskiej komisja weryfikacyjna "przede wszystkim kwestionowała kwotę nabywania roszczeń tak cennego w Śródmieściu terenu, jego przeznaczenia oraz badania przesłanek dekretowych".

- To jedna z najgłośniejszych reprywatyzacji, szeroko kwestionowanych zarówno przez szereg organów, jak i przez organizacje pozarządowe i mieszkańców. Wzbudziła bardzo dużo kontrowersji, więc na pewno nie jest to koniec zajmowania się przez komisję tą sprawą w związku z wyrokiem - zaznaczył Sebastian Kaleta.

Podkreślił również, że "w obecnym rozrachunku komisja wygrała cztery sprawy, a na razie niekorzystnie dla niej rozstrzygniętych jest osiem". - Nie jest zatem tak, że sądy kwestionują wszystko, co robi komisja - zakończył Sebastian Kaleta.

bb, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja weryfikacyjna uchyliła sześć decyzji ratusza

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 11:15
Komisja weryfikacyjna badająca reprywatyzację w Warszawie uchyliła sześć decyzji stołecznego ratusza z 2011 roku. Równocześnie przekazała sprawy do ponownego rozpatrzenia władzom miasta. Na posiedzeniu niejawnym członkowie komisji analizowali sprawę wypłaty odszkodowań za prawa do działek przy ulicy Borzymowskiej na stołecznym Targówku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna. Skąd skazał Marka M. na półtora roku więzienia

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 18:22
Karę roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 60 tys. zł wymierzył handlarzowi roszczeń Markowi M. Sąd Apelacyjny w Warszawie. Mężczyznę skazano za podstępne wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumencie sądowym w związku z reprywatyzacją kamienicy przy ul. Targowej w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.
rozwiń zwiń