X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Tomasz Grodzki (PO): Koalicja Obywatelska głosowałaby za odwołaniem prezesa NIK

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 19:04
– Jest dla mnie szokujące, że człowiek, na którym ciążą poważne zarzuty, ma być prezesem tak poważnego organu państwa, instytucji zaufania publicznego, jak Najwyższa Izba Kontroli – powiedział prof. Tomasz Grodzki, senator Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • 17.10.19 Prof. Tomasz Grodzki: wzywamy Mariana Banasia do złożenia dymisji.

"Dzisiaj przystąpiłem do wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków w NIK. Będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej" - oświadczył Marian Banaś, który zakończył bezpłatny urlop i powrócił do pełnienia obowiązków prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

banaś 1200 pap.jpg
Łukasz Kobeszko: Marian Banaś chce pokazać swoją niezależność

– Senackie wróble ćwierkają, że wiele osób oczekiwało, iż na wznowionym posiedzeniu Senatu miał być dokonany nowego szefa NIK. Jednak pan Banaś "wyciął numer" i powiedział, że wraca do pracy. Jest dla mnie szokujące, że człowiek, na którym ciążą zarzuty, ma być prezesem tak poważnego organu państwa, instytucji zaufania publicznego – podkreślił prof. Tomasz Grodzki.

Wezwanie do dymisji

Szef NIK udał się na urlop do czasu postępowania kontrolnego CBA, po emisji programu "Superwizjer" w TVN. We wrześniu TVN w programie "Superwizjer" podał, że Banaś, były minister finansów i szef Służby Celnej, zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy, mowa była także o powiązaniach Banasia ze stręczycielami.

– Na czele takich instytucji jak NIK muszą stać ludzie o nieposzlakowanym charakterze, kryształowo czyści. Nie ma wątpliwości, że PO i Koalicja Obywatelska głosowałyby za odwołaniem prezesa NIK. Wzywamy go wręcz do złożenia dymisji – dodał prof. Tomasz Grodzki.

Zbigniew Gryglas 1200.jpg
Zbigniew Gryglas (Porozumienie): brak zarzutów jest niezbędny do pełnienia służby państwowej

Jak informował "Superwizjer", Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, gdzie mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny, i że wynajem kamienicy o powierzchni 400 m kw. i dwóch mniejszych miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu.

Z prof. Tomaszem Grodzkim rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------------

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 16.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NIK dementuje informacje ws. dymisji Mariana Banasia

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 10:02
Jest oficjalne stanowisko Najwyższej Izby Kontroli w sprawie dymisji Mariana Banasia. "W związku z doniesieniami medialnymi, jakoby prezes NIK Marian Banaś złożył rezygnację z pełnionej funkcji, przekazujemy, że informacja ta jest nieprawdziwa. Prezes NIK przebywa na urlopie bezpłatnym" - poinformowano w środę w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia: wybory parlamentarne, Marian Banaś, Donald Tusk potencjalnym kandydatem na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 16:16
Publicyści w studiu komentowali sytuację na polskiej scenie politycznej po wyborach parlamentarnych, powrót do pracy szefa NIK Mariana Banasia oraz mówili o potencjalnej kandydaturze Donalda Tuska na prezydenta RP. Gośćmi Adriana Klarenbacha byli: Piotr Semka ("Do Rzeczy") i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").  
rozwiń zwiń