X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łukasz Kobeszko: Marian Banaś chce pokazać swoją niezależność

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 13:40
- Banaś, próbując utrzymać się na stanowisku, stara się wypowiedzieć posłuszeństwo swojemu dotychczasowemu zapleczu politycznemu i pokazać opinii publicznej, że jest niezależny. PiS natomiast zrezygnowało z poparcia dla niego - powiedział w PR24 Łukasz Kobeszko, publicysta "Nowej Konfederacji".
Audio
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: PAP/Jakub Kamiński

- Dzisiaj przystąpiłem do wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków w NIK. Będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej - oświadczył w czwartek Marian Banaś.

Marian Banaś PAP-1200.jpg
CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Marian Banaś powrócił do wykonywania obowiązków. "Będę bronił niezależności NIK"

Pod koniec września Banaś udał się na urlop bezpłatny do czasu zakończenia postępowania kontrolnego CBA w sprawie jego oświadczeń majątkowych. W środę Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zakończyło trwającą od kwietnia kontrolę.

"PiS zrezygnował z poparcia"

- Wypowiedzi polityków PiS pokazują, że partia ta zrezygnowała z poparcia dla Mariana Banasia. Po tych wypowiedziach widać, że jest to obciążenie i ta narracja już nie jest taka jak jeszcze przed dwoma tygodniami - kiedy mieliśmy do czynienia z obroną Banasia - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko.

Gość PR24 zaznaczył, że Banaś nie jest członkiem PiS. - On od lat oczywiście "orbitował" w kręgu tego środowiska. Dzisiejsze oświadczenie szefa NIK ma PR-owy charakter. Banaś, próbując utrzymać się na stanowisku, stara się wręcz wypowiedzieć posłuszeństwo swojemu dotychczasowemu zapleczu politycznemu i pokazać opinii publicznej: "zobaczcie, jestem tak naprawdę niezależny". On pokazuje pewną niezależność, ale sytuacja jest też trudna pod względem prawnym - podkreślił publicysta.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

------------------------

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 12.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Gryglas (Porozumienie): brak zarzutów jest niezbędny do pełnienia służby państwowej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 17:50
– W przypadku pana Mariana Banasia, gdyby potwierdziły się doniesienia o jego majątku, jest obszar do rozważenia dymisji. Nie mógłby on w pełni skutecznie wywiązywać się ze swoich obowiązków – wskazał Zbigniew Gryglas z Porozumienia. W środę pojawiła się informacja o planowanej dymisji prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
rozwiń zwiń