X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marian Banaś powrócił do wykonywania obowiązków. "Będę bronił niezależności NIK"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 12:00
- Dzisiaj przystąpiłem do wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków w NIK. Będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej - oświadczył Marian Banaś.
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: Ministerstwo Finansów
  • Marian Banaś zakończył bezpłatny urlop i powrócił do pełnienia obowiązków prezesa Najwyższej Izby Kontroli
  • Szef NIK udał się na urlop do czasu postępowania kontrolnego CBA, po emisji programu "Superwizjer" w TVN
  • M. Banaś złożył pozew przeciw TVN S.A. i reporterowi B. Kittelowi

Marian Banaś 1200 F.jpg
CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

"Deklaruję, że będę przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na moją osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Stanowczo również oświadczam, że będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej" - napisał Marian Banaś w specjalnym oświadczeniu.

[POSŁUCHAJ W TRÓJCE] >>> M. Banaś: ten reportaż to prowokacja. Miał uderzyć we mnie i w rząd

"Zmanipulowane i kłamliwe doniesienia medialne mające na celu zdyskredytowanie mojej osoby niewątpliwie stanowią formę zemsty tych środowisk, które w wyniku przeprowadzonej reformy służb skarbowych i celnych utraciły dotychczasowe wpływy na możliwość podejmowania najważniejszych decyzji w Rzeczypospolitej Polskiej" - dodał.

joanna lichocka free 1200.jpg
Joanna Lichocka: mamy do czynienia z bardzo silnym atakiem na prezesa NIK

"Materiał TVN to manipulacja"

We wrześniu TVN w programie "Superwizjer" podał, że Banaś, były minister finansów i szef Służby Celnej, zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy, mowa była także o powiązaniach Banasia ze stręczycielami.

Jak informował "Superwizjer", Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, gdzie mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny, i że wynajem kamienicy o powierzchni 400 m kw. i dwóch mniejszych miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu.

Szef NIK w oświadczeniu przesłanym wówczas PAP zaznaczył, że nie zarządzał pokazanym w materiale "Superwizjera" hotelem, obecnie nie jest właścicielem nieruchomości, a materiał TVN24 "odbiera, jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia".

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] >>> Marian Banaś pozwał TVN za materiał "Superwizjera". "Odbieram to jako próbę szkalowania"

Złożył pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN S.A. i reporterowi Bertoldowi Kittelowi w związku z materiałem "Superwizjera". Domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.

piotr gliński glinski free 1200.jpg
Piotr Gliński o sprawie Mariana Banasia: tabloidowe argumenty

Siedem dni za zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA

Pod koniec września Banaś udał się na urlop bezpłatny do czasu zakończenia postępowania kontrolnego CBA w sprawie jego oświadczeń majątkowych.
W środę Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zakończyło trwającą od kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych prezesa NIK Mariana Banasia, który ma teraz siedem dni na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA, które nie ujawnia, jakiego rodzaju zastrzeżenia sformułowało.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> NIK dementuje informacje ws. dymisji Mariana Banasia

Według RMF FM, kontrola CBA miałaby wykazać co najmniej dwie nieprawidłowości związane z kwestiami skarbowymi i niejasnym sposobem rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin ws. Mariana Banasia: to człowiek, który zaoszczędził w budżecie miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 09:00
– Ufam obecnemu prezesowi Naczelnej Izby Kontroli, bo znam go z działalności, którą od czterech lat prowadził w rządzie jako szef służb skarbowych. To człowiek, który zaoszczędził w budżecie dziesiątki miliardów złotych. Gdyby był nieuczciwy, tych sukcesów na pewno by nie odniósł – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Skowron: szefa NIK nie obciąża to, co się działo w kamienicy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 09:49
- Ja rozumiem, że można nie wiedzieć, jak się wynajmie kamienicę, co się w niej dzieje, bo przecież się tam na co dzień nie bywa i to akurat by nie obciążało szefa NIK-u - powiedział Mirosław Skowron w Polskim Radiu 24, odnosząc się do sprawy Mariana Banasia. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Jacek Liziniewicz i Karolina Zioło-Pużak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Eliminowanie osób z życia politycznego". Niepokojące fakty o reporterze TVN

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 11:32
"Z notatki sporządzonej w 2000 r. przez ówczesną szefową gabinetu ministra Lecha Kaczyńskiego wynika, że obecny reporter TVN Bertold Kittel 'otrzymał zlecenie wykorzystania mediów do wyeliminowania z życia politycznego' trzech osób" - można przeczytać w biografii Lecha Kaczyńskiego autorstwa Adama Chmieleckiego, Anny Piekarskiej i Sławomira Cenckiewicza.
rozwiń zwiń