X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory szefa PO. Joanna Mucha: nie zagłosuję na Grzegorza Schetynę

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 09:21
- Myślę, że jest bardzo duże oczekiwanie ze strony naszego elektoratu i ze strony ludzi PO na to, żeby nastąpiła zmiana na stanowisku lidera Platformy - podkreśliła posłanka Joanna Mucha. Zapowiedziała, że w partyjnych wyborach na przewodniczącego nie zagłosuje na obecnego lidera Grzegorza Schetynę.
Małgorzata Kidawa-Błońska i Joanna Mucha
Małgorzata Kidawa-Błońska i Joanna MuchaFoto: Krzysztof Radzki/East News

Joanna Mucha w czwartek w Polsat News wskazała, że zgodnie z deklaracją zarządu PO wybory władz ugrupowania odbędą się w czasie statutowym. - Kadencja Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu, więc powinniśmy się spodziewać dość szybkich wyborów w naszej partii - powiedziała.

1200_Schetyna_PAP.jpg
To koniec G. Schetyny? "Jest oczekiwanie na weryfikację przywództwa"

Jak zaznaczyła, nie ma wątpliwości co do tego, że Schetyna stanie w wyborach na lidera PO. W jej przekonaniu jednak będzie on miał kontrkandydata, kontrkandydatkę lub kontrkandydatów. Według Muchy na razie jest za wcześnie, aby mówić o konkretnych nazwiskach, ale - jak dodała - rozmowy pomiędzy potencjalnymi kandydatami są prowadzone.

"Bardzo duże oczekiwanie na zmianę"

Zapytana, czy zagłosuje na Schetynę, odparła, że raczej na kontrkandydata. - Myślę, że jest bardzo duże oczekiwanie ze strony naszego elektoratu, ze strony ludzi PO, na to, żeby zmiana tutaj nastąpiła - podkreśliła posłanka.

Dopytywana o przyczyny tej sytuacji, Mucha stwierdziła, że Platforma mogła wygrać wybory parlamentarne. Zaznaczyła, że jednak w obu wariantach - startu w ramach zjednoczonej opozycji lub w osobnych blokach - PO nie wygrała. - Musimy doprowadzić do takiej zmiany w Platformie Obywatelskiej, żeby dać sobie szansę na to, żeby wygrać z PiS - tłumaczyła.

"Czas na zaimki"

Według Muchy teraz w Platformie jest "czas na zaimki" i sformułowanie "z kim walczymy" partia powinna zamienić na sformułowanie "o co walczymy". - Niestety, uważam, że również w tej kampanii wyborczej nie potrafiliśmy tego pokazać. Nie potrafiliśmy sformułować i przedstawić takiej wizji Polski, takiego pomysłu na Polskę. Nie na Polskę po PiS-ie, tylko na Polskę za 10, za 15 lat i pokazać jej jako naszej oferty i pokazać, że walczymy właśnie o taką Polskę - stwierdziła posłanka.

Cztery kroki

W środę zarząd Platformy określił cztery kroki politycznej aktywności, na którą składają się: wybór władz Senatu i władz klubu Koalicji Obywatelskiej, kandydat na prezydenta, a następnie wybory przewodniczącego PO.

Wybory przewodniczącego PO mają się - zgodnie z decyzją zarządu - odbyć w terminie przewidzianym przez statut partii, a więc na początku przyszłego roku, kiedy zakończy się kadencja Grzegorza Schetyny. Szefowie struktur regionalnych mieliby zostać wybrani w innym terminie - ich kadencja mija później.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julia Pitera: Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z funkcji szefa PO

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 15:39
W ocenie byłej eurodeputowanej PO, tak długo jak Platforma będzie się zajmowała utrzymaniem status quo swoich liderów, w tym szefostwa Schetyny, tak długo będzie rządziło PiS. - W PO jest zamknięty krąg osób, który będzie bronił swojego status quo, w tym Grzegorza Schetyny - stwierdziła.  
rozwiń zwiń