X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Kamil Bortniczuk z Porozumienia: odpowiedzialność mierzy się też liczbą ważnych stanowisk

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 20:46
- Osiągnęliśmy bardzo przyzwoity wynik wyborczy - 18 posłów i 2 senatorów. Nasi parlamentarzyści będą teraz więcej znaczyć w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Kamil Bortniczuk z Porozumienia. - Powinniśmy dostać trochę większą odpowiedzialność, a ta mierzy się liczbą ważnych stanowisk - dodał.
Audio
  • 16.10.19 Kamil Bortniczuk: wzrośnie znaczenie posłów Porozumienia.
Kamil Bortniczuk
Kamil Bortniczuk Foto: PR24/Robert Bartosewicz

Zjednoczona Prawica, w wyniku wyborów parlamentarnych, wprowadziła do Sejmu 235 posłów. Taki wynik zapewnia koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia samodzielną większość.

Rosnąca rola Porozumienia i Solidarnej Polski

east news jacek sasin free 1200.jpg
Jacek Sasin: mogą nastąpić pewne korekty w konstrukcji rządu

Komentatorzy zwracają uwagę na dobre wyniki tych dwóch ostatnich ugrupowań, które uzyskały odpowiednio 17 oraz 18 mandatów. Czy takie rezultaty spowodują, że liderzy wspomnianych partii – Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin – będą domagać się udziału w bardziej prestiżowych ministerstwach?

– Negocjacje dopiero się rozpoczynają. Jednak osiągnęliśmy bardzo przyzwoity wynik wyborczy. 18 posłów i 2 senatorów. To więcej niż mieliśmy u progu kończącej się kadencji, gdy omawialiśmy nasze stanowiska w rządzie, którego prace dobiegają końca. Dlatego wydaje się oczywistą konsekwencją, że o ile nasi posłowie będą ważyć więcej w klubie parlamentarnym PiS, o tyle powinniśmy dostać trochę więcej odpowiedzialności, a ta mierzy się liczbą ważnych stanowisk – zaznaczył Kamil Bortniczuk.

Konkretne resorty? "Za wcześnie, by o tym mówić"

Poseł podkreślił, że za wcześnie mówić o tym, jakie konkretnie ministerstwa interesują kierownictwo Porozumienia. – Kultura prowadzenia negocjacji wymaga tego, by w pierwszej kolejności informować o tym naszych parterów koalicyjnych, a dopiero potem opinię publiczną – podkreślił.

Jarosław Gowin, lider Porozumienia, w jednym z wywiadów zasugerował, że nie byłby przeciwny temu, by Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, otrzymał stanowisko wicepremiera. Natomiast Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski, której przewodniczy Ziobro, stwierdził, że fotel wicepremiera nie interesuje szefa jego partii.

gowin pap 1200.jpg
Jarosław Gowin o nowym rządzie: zaplanowanie pracy ważniejsze niż personalia

– Solidarna Polska osiągnęła bardzo podobny wynik do Porozumienia, więc podchodzą symetrycznie do stanowisk zajmowanych przez ugrupowanie koalicyjne – powiedział Kamil Bortniczuk.

Zjednoczona Prawica świetnie funkcjonującym układem

Gość Polskiego Radia 24 zapewnił, że obóz Zjednoczonej Prawicy od wielu lat świetnie funkcjonuje. Dodał, że 13 października przyszły rząd otrzymał największą legitymizację do sprawowania władzy ze wszystkich rządów w historii III RP.

– Wybory parlamentarne były kolejnymi z rzędu, które wygraliśmy. Jesteśmy umiarkowaną, rozsądną i konserwatywną centro-prawicą. To nie przypadek, że uzyskaliśmy ponad 8 mln głosów – zauważył poseł.

Audycję "Stan rzeczy" prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------------

Data emisji: 16.10.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogdan Pęk: PO, która zmieniła się w KO? Polityczne zaklinanie rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:27
- PO łącznie z Nowoczesną, Zielonymi i innymi ugrupowaniami uzyskała gorszy wynik, niż wszystkie wymienione partie w poprzednich wyborach. Przez najbliższe cztery lata to my będziemy rządzić, a KO będzie miała problem z konkurencyjną Lewicą - mówił Bogdan Pęk (PiS) na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Senat jest "izbą refleksji". Jestem optymistą ws. współpracy z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:45
- Senat ma bardzo szczególną rolę w polskim systemie politycznym, mówi się, że jest to izba refleksji. Nawet najbardziej nieodpowiedzialni przedstawiciele PO w Senacie zachowywali się zawsze dużo spokojniej niż w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, komentując sytuację po wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń