X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

To koniec G. Schetyny? "Jest oczekiwanie na weryfikację przywództwa"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 15:08
- Jest oczekiwanie na weryfikację przywództwa, Grzegorz Schetyna powinien zastanowić się nad zmianą swego najbliższego otoczenia - ocenił Rafał Grupiński. Grzegorz Schetyna zaznacza, że wybory szefa PO będą na początku 2020 r. i nie będzie zgody na poddanie się "zewnętrznemu szantażowi" w kwestii ich przyspieszenia.
Wiceprzewodniczący PO Borys Budka, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska
Wiceprzewodniczący PO Borys Budka, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska Foto: PAP/Paweł Supernak

- Bez wątpienia jest tego rodzaju oczekiwanie na pewno na weryfikację przywództwa. Myślę, że na pewno pan przewodniczący powinien mocno zastanowić się nad zmianą swojego najbliższego otoczenia, jeśli chce dalej prowadzić partię - powiedział w TVN24 Rafał Grupiński, poseł PO-KO i szef regionalnych struktur Platformy w Wielkopolsce.

pap_kidawa-blonska1200.jpg
M. Kidawa-Błońska nie wyklucza, że będzie się ubiegać o szefostwo w PO

"Nie ma zgody na zewnętrzny szantaż"

Z kolei Grzegorz Schetyna pytany, czy jego przywództwo jest obecnie podważane, stwierdził, że nie ma takiego wrażenia ani takich sygnałów.

- W styczniu, w lutym są wybory na szefa PO. Wszyscy członkowie będą decydować. Jeśli ktoś dzisiaj chce, żeby je przyspieszyć, wywrócić w trakcie rozmów, ustalania i ustawiania tej senackiej większości, to ma złe intencje i tutaj absolutnie nie będzie takiej zgody, żeby się poddać zewnętrznemu szantażowi - mówił lider PO.

1200_Budka_PAP.jpg
Borys Budka: nie podjąłem jeszcze decyzji ws. kandydowania na szefa PO

Wyniki i czas rozliczeń w PO

W środę zaplanowane jest posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Członkowie władz PO mają podsumować wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych. Zajmą się też najprawdopodobniej kwestiami personalnymi, takimi jak wybór szefa klubu parlamentarnego i wskazanie kandydata na marszałka Senatu. Niewykluczona jest dyskusja na temat kwestii wyborów przewodniczącego PO.

We wtorek obecny wiceszef PO Borys Budka mówił, że kadencja szefa PO Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu, ale jest statutowa możliwość, by wybory przeprowadzić szybciej. W środę Budka powiedział, że nie podjął jeszcze decyzji o kandydowaniu na przewodniczącego PO, ale - jak zaznaczył - dopuszcza taki scenariusz. Według niego, wybory szefa PO powinny odbyć się do końca roku.

Również wicemarszałek Sejmu, kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska pytana była w środę przez dziennikarzy, czy ona wystartuje w wyborach na szefa PO. Odpowiedziała, że nie rozważała tego. Dopytywana w tej sprawie odpowiedziała, że "tego nie wyklucza". Podkreślała przy tym, że Schetyna "dokonał jednej ważnej rzeczy, bo udało mu się stworzyć Koalicję Obywatelską i zmobilizować różne środowiska. Jak oceniła, dzięki temu opozycja ma większość w Senacie.

Wybory do Sejmu i Senatu

Niedzielne wybory do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, na które głosowało 43,59 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,40 proc, a dalsze: SLD (12,56 proc. głosów), PSL (8,55 proc.) i Konfederacja (6,81 proc.). PiS będzie w najbliższej kadencji Sejmu dysponować 235 mandatami, KO - 134, SLD - 49, PSL - 30, a Konfederacja - 11.

W Senacie natomiast dzięki tzw. paktowi senackiemu opozycji udało się zdobyć 51 mandatów. "Pakt senacki" to porozumienie, które zawarły: Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), KW SLD (SLD, Lewica Razem, Wiosna) i PSL - Koalicja Polska (m.in. PSL i Kukiz'15). W ramach "paktu senackiego" w zdecydowanej większości okręgów opozycja wystawiła przeciwko PiS tylko jednego kandydata na senatora.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: rozliczenia Grzegorza Schetyny muszą nastąpić w PO

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:06
- Wszelkie rozmowy, rozliczenia czy podsumowania związane z przywództwem szefa PO Grzegorza Schetyny muszą nastąpić w Platformie Obywatelskiej - oceniła we wtorek przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, pytana o ocenę Schetyny jako lidera Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: tylko zintegrowana opozycja daje szansę na zwycięstwo wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:43
- Pakt senacki dał zwycięstwo, to wielka lekcja demokracji i polityki, tylko zintegrowana, współpracująca ze sobą opozycja daje szansę na zwycięstwo wyborcze - powiedział Grzegorz Schetyna, szef PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Pitera: jeśli Grzegorz Schetyna nie straci władzy, będzie rozłam

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 08:17
- Jeżeli nie straci władzy w partii, zapewniam, że w klubie będzie rozłam - powiedziała o liderze Platformy Obywatelskiej Grzegorzu Schetynie Julia Pitera (PO) na antenie Polsat News.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Horała: Strategia z Małgorzatą Kidawą-Błońską doprowadziła do klęski KO

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 14:41
- Okazało się, że są w Polsce politycy, którzy nie kłamią i dotrzymują słowa. Wierzę, że kolejne osoby będą przekonywały się do PiS, bo warto poprzeć władzę, która zapewnia rozwój państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała z PiS.
rozwiń zwiń