X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kombatanci apelują do KO: nie przyjmujcie Klaudii Jachiry do klubu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 11:29
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych (POKiN) w Krakowie zaapelowało do posłów i senatorów Koalicji Obywatelskiej o nieprzyjmowanie Klaudii Jachiry do ich klubu parlamentarnego. Aktorka znana jest z kontrowersyjnych happeningów przeciw PiS. 
Klaudia Jachira
Klaudia JachiraFoto: Zrzut ekranu z serwisu youtube.com/Klaudia Jachira
  • Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych (POKiN) apeluje do posłów i senatorów KO o nieprzyjmowanie Klaudii Jachiry do klubu parlamentarnego
  • Klaudia Jachira w niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobyła sejmowy mandat
  • Kombatantów oburzyła akcja Klaudii Jachiry pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie
  • Aktorka prowokacyjnie zakpiła z hasła "Bóg, Honor, Ojczyzna"

Klaudia Jachira zdobyła w niedzielnych wyborach 6 tys. 434 głosy w okręgu warszawskim i uzyskała mandat poselski.

jachira_pozew1200.jpg
"Obraża uczucia i nawołuje do nienawiści". Jest zawiadomienie ws. Jachiry

Według POKiN sposób prowadzenia przez nią kampanii wyborczej "oburzył wielu Polaków, także niektórych kandydatów KO, zdecydowanie odcinających się od niegodnych metod walki politycznej stosowanych przez Jachirę".

Bób i hummus zamiast Boga i ojczyzny

W oświadczeniu przekazanym mediom rzecznik POKiN Jerzy Bukowski przypomniał, że aktorka w trakcie kampanii zamieściła zdjęcie wykonane pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, na którym przed hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" znajduje się ona w towarzystwie dwóch młodych osób trzymających transparent z napisem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie Klaudii Jachiry z list KO: poszerzenie elektoratu

"Już wtedy władze Koalicji powinny albo skłonić ją do rezygnacji z ubiegania się o sejmowy mandat, albo jednoznacznie stwierdzić, że nie reprezentuje ona tej formacji. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Drwienie z hasła wyrażającego naszą tożsamość narodową i kpienie z ofiar katastrofy smoleńskiej powinno budzić obrzydzenie uczciwych ludzi. Czy w klubie parlamentarnym KO znajdzie się ich wystarczająca liczba, aby nie przyjąć do niego Jachiry?" - napisano w oświadczeniu POKiN.

Jachira przeprasza za post

Jachira po fali krytyki, jaka na nią spadła w związku ze zdjęciem przed pomnikiem AK usunęła fotografię i przeprosiła za swój post. Na początku października podczas Kongresu Świeckości w Warszawie Jachira mówiła, że nigdy nikogo nie miała zamiaru obrażać, a jeżeli coś piętnuje w swojej satyrze i wystąpieniach publicystycznych, to obłudę władzy.

Pytana, jaka jest różnica między hejtem a satyrą, odpowiedziała, że hejt jest personalny. - Satyra, sztuka, ironia, piętnuje zachowania, piętnuje obłudę, hipokryzję, perfidię - w moim wypadku - władzy, a hejt jest życzeniem drugiemu człowiekowi źle - mówiła. - Przyprawianie mi gęby hejterki jest przykre i jest otwartą manipulacją - dodała.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klaudia Jachira zagrała w antypolskiej produkcji o Armii Czerwonej

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 13:10
Finansowana przez rosyjskie ministerstwo kultury produkcja opowiada o Armii Czerwonej, która w 1944 roku prowadzi ofensywę na ziemiach polskich. - Widać, że pani Jachira ma tendencję do udziału w przedsięwzięciach, które są z założenia antypolskie, które uderzają w nasze wartości, tradycje i bohaterów, a gloryfikują postępowanie naszych okupantów - ocenił historyk Tadeusz Płużański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Sejm i Senat. Wiemy, kiedy pierwsze posiedzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:04
W związku z tym, że wybory parlamentarne odbyły się 13 października, pierwsze posiedzenia Sejmu IX kadencji i Senatu X kadencji odbędą się najpóźniej 12 listopada.
rozwiń zwiń