X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: przed Polską wybór w sferze wartości, bezpieczeństwa, godności

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 18:30
- Chcemy w ciągu kolejnych czterech lat - jeżeli społeczeństwo nam zaufa - postawić na kontynuację polityki społecznej i wzrost płac - powiedział na konwencji PiS w Chełmie prezes Jarosław Kaczyński. Wskazał, że ten plan "łączy politykę społeczną i politykę rozwoju".
Audio
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej PiS w Chełmie
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej PiS w ChełmieFoto: PAP/Wojtek Jargiło
  • Zakończyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Chełmie
  • Jarosław Kaczyński podkreślił, że partia rządząca chce w przyszłej kadencji kontynuować dotychczasowe działania prospołeczne
  • Prezes PiS zaznaczył, że jego ugrupowaniu zależy na tworzeniu państwa dobrobytu i niwelowaniu różnic w stosunku do państw zachodnich
  • Lider Zjednoczonej Prawicy zaapelował o liczny udział w niedzielnych wyborach

Prezes PiS powiedział, że niedzielne wybory to wybór "między Polską plus a Polską minus". - Polska plus, to jest Polska wielkich planów - tych już realizowanych i tych, które mają być realizowane. Wielkiej polityki społecznej za przeszło 80 mld zł rocznie - podkreślił.

Czytaj więcej
Jarosław Kaczyński PR1 1200.jpg
J. Kaczyński: demokracja łączy się z wiarygodnością, w ciągu 4 lat okazaliśmy się wiarygodni

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] J. Kaczyński: "Polska plus" to państwo wolności, "Polska minus" te wolności likwiduje

Przypomniał m.in. o programie "500 plus", wyprawce szkolnej, lekach dla seniorów, pomocy dla niepełnosprawnych, podwyższeniu stawki godzinowej i płacy minimalnej oraz spadku bezrobocia. - To są wszystko wyniki tej polityki - mówił.

"Chcemy postawić na kontynuację polityki społecznej"

Jarosław Kaczyński ocenił, że jest to "zasadnicza zmiana sytuacji". - Te strumienie finansowe, które płynęły dotąd w ten sposób, że można było mówić w Polsce o wielkiej niesprawiedliwości, udział płac w PKB, w tym co rocznie wytwarzamy, był coraz niższy, że ten podział się zmienił. Zmienił się zasadniczo na rzecz zwykłych Polaków. I to jest droga, którą wybraliśmy i którą chcemy iść w dalszym ciągu - powiedział.

- Chcemy w ciągu tych kolejnych czterech lat - jeżeli społeczeństwo nam zaufa - postawić z jednej strony na kontynuację tej polityki społecznej, a z drugiej strony na wzrost płac - podkreślił prezes PiS.

Czytaj więcej
pap jarosław kaczyński 3 1200.jpg
Prezes PiS: przez cztery lata udowodniliśmy swoją wiarygodność

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński: nasz wielki program społeczny doprowadził do likwidacji ubóstwa

Przypomniał, że od 1 stycznia płaca minimalna ma wynosić 2600 zł, rok później - 3 tys., a trzy lata później - 4 tys. Lider Zjednoczonej Prawicy zaznaczył jednocześnie, że takie działania mają doprowadzić do wzrostu wszystkich płac, nie tylko płacy minimalnej. - To jest przemyślany plan, który łączy politykę społeczną i politykę rozwoju - dodał.

"Europejskie płace"

Jarosław Kaczyński podkreślił, że celem Prawa i Sprawiedliwości jest polska wersja państwa dobrobytu. - To jest coś bardzo konkretnego, to jest coś, co dotyczy naszych relacji z krajami, które są na zachód od naszych granic, tymi krajami, od których byliśmy właściwie zawsze w naszej historii biedniejsi. Chodzi o to, żeby nasz dochód na głowę, nasze kieszenie, nasze portfele były na tym samym poziomie, co tam - zaznaczył prezes PiS.

- Chodzi o to, żeby ten wieczny polski kompleks został zlikwidowany. On może być zlikwidowany, jeśli nasza polityka będzie kontynuowana - oświadczył Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej
pis-premier-1200-pap.jpg
"Piątka PiS" na pierwsze 100 dni. Wiemy, jakie są priorytety rządu

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński o najbliższych wyborach: ich stawką jest wielka perspektywa rozwoju Polski

Zdaniem prezesa PiS, żeby osiągnąć ten cel, konieczne jest wyrównanie sytuacji w poszczególnych regionach. - Dzisiaj Lubelszczyzna, jeśli chodzi o dochód na głowę, to mniej, niż jedna trzecia Warszawy. To jest sytuacja, którą nasi poprzednicy, a dzisiejsi przeciwnicy polityczni podtrzymywali - mówił.

"Dopłaty dla rolników będą takie jak na Zachodzie"

- My to zdecydowanie odrzucamy. Naszą koncepcją jest polityka zrównoważonego rozwoju. Nie zrównoważymy tego rozwoju w ciągu jednej, dwóch, czy nawet trzech kadencji, ale to się będzie do siebie zbliżało i z czasem osiągniemy pełen sukces - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS oświadczył, że jest głęboko przekonany co do tego, że w polskim społeczeństwie, we wszystkich regionach kraju tkwi ciągle ogromny, niewykorzystany potencjał.

Czytaj więcej
kaczyński pap 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: PiS jest i chce być nadal partią polskiej wsi

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński: chcemy wesprzeć polską wieś

Zwrócił uwagę, że różnice między miastem a wsią są ciągle znaczne, choć już niewielkie. - Zdołaliśmy je poważnie zmniejszyć, te wielkie transfery społeczne przecież dotknęły mniejsze miasta, ale wieś wspieramy także w innych dziedzinach związanych z produkcją. Doprowadzimy do tego, że dopłaty do hektara, jeśli chodzi o polskich rolników będą takie same jak na zachód od naszych granic, tak, jak w Niemczech - mówił Jarosław Kaczyński. Dodał, że w Komisji Europejskiej Polska obsadziła właśnie stanowisko komisarza ds. rolnictwa.

"Nie wierzcie, że opozycja utrzyma politykę społeczną"

Prezes PiS przekonywał podczas piątkowej konwencji wyborczej, że tylko zwycięstwo PiS gwarantuje utrzymanie obecnej polityki, także społecznej.

- Zwycięstwo naszych przeciwników gwarantuje, że ten program będzie całkowicie zniszczony, odrzucony. Nie wierzcie tym, którzy mówią, że cokolwiek z naszego dorobku, a przede wszystkim polityka społeczna, zostanie utrzymana, że będzie 500+, wyprawka szkolna. Nie będzie, oni tego nie chcą, oni tego przede wszystkim nie potrafią - oświadczył lider Zjednoczonej Prawicy.

Dodał, że jeśli PiS straci władzę nie będzie możliwa także polityka rozwoju, skierowana do przedsiębiorców. - Nie będzie niczego innego, niż to co było przedtem. Prywatyzujemy, prywatyzujemy i jeszcze raz prywatyzujemy, za pół darmo, często po to, żeby zrujnować, przejąć rynek, a nie po to, żeby kontynuować działalność. Oni nigdy, żadnej innej polityki nie prowadzili i nigdy nie potrafili prowadzić - powiedział Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej
Kaczyński 1200 shutterstock.jpg
Prezes PiS: planem opozycji jest zabranie świadczeń socjalnych

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezes PiS w Kaliszu: naszym celem jest polska wersja państwa dobrobytu

Dodał, że Polacy mają wybór między "utrzymaniem polityki społecznej i prorozwojowej, albo jej całkowitej załamaniem". - A to, że dzisiaj niektórzy snują opowieści o tym, jak to będą podtrzymywać i co jeszcze dodawać, to mogą państwo włożyć między bajki, i to takie dla bardzo małych dzieci - ocenił prezes PiS.

"Najważniejsze wybory po 1989 roku"

- Zwyciężymy, ale jeśli będziemy do końca pracować. To była długa droga, długa droga Prawa i Sprawiedliwości, przedtem Porozumienia Centrum. To była droga, w której decydującą rolę odegrał człowiek, który już jest po tamtej stronie - mój świętej pamięci brat. Warto go wspomnieć, także w trakcie tych wyborów - bo dzięki niemu tu jesteśmy. I to jest droga, która może naprawdę doprowadzić Polskę do największego sukcesu w ciągu przynajmniej wieków jej dziejów. Tylko trzeba dobrze wybrać. Zwyciężymy - powiedział Jarosław Kaczyński.

Jak mówił, w nadchodzących wyborach będziemy decydowali o wszystkim, co ważne. - I dlatego mają rację ci, którzy mówią, że to najważniejsze wybory po 1989 roku. Nasi przeciwnicy mówią tak, bo marzą o powrocie do władzy, o powrocie do dawnych beneficjów, o powrocie do tego, żeby im się dobrze żyło. Ale także marzą o tej wielkiej rewolucji, rewolucji obyczajowej, o rozbiciu rodziny, o rozbiciu nawet tożsamości, co do podziału na płcie - na kobiety i mężczyzn. Dążą do tego - żeby można powiedzieć - nas zniszczyć - podkreślił prezes PiS.

"Sondaże nie wygrywają wyborów"

Jarosław Kaczyński wskazał, że by zwyciężyć, "trzeba jeszcze nawet dziś, jeszcze przez te kilka godzin, pracować nad tym, by każdy poszedł do wyborów".

- By, ci wszyscy, którzy chcą obronić te wartości - i w sferze materialnej i w sferze duchowej - uczestniczyli w wyborach. By nikt się nie dawał przekonywać sondażom - one wyborów nie wygrywają. Nie wygrywają - wygrywają je wyborcy przy urnach. I stąd ta wielka prośba - nawet jeśli nawet trzy minuty przed północą przekonacie jeszcze kogoś, żeby poszedł do wyborów - to będzie to bardzo ważne. Bo jeden głos może zdecydować o tym, kto będzie posłem, a tysiąc głosów może zdecydować w skali kraju o tym, kto będzie w Polsce rządził - zaznaczył lider Zjednoczonej Prawicy.

Jak mówił, "nie wolno niczym tutaj gardzić, niczego lekceważyć". - Trzeba do samego końca pracować i wierzyć przede wszystkim w nas, wierzyć w naród, społeczeństwo, w Polaków, a nie w różnego rodzaju badania - dodał. - Nie zapominajcie, że jeszcze te parę godzin jest i te parę godzin też trzeba w tym celu, o którym mówiłem, wykorzystać. To moja wielka prośba. Wszyscy mają szansę, tu naprawdę możemy zdobyć bardzo wiele - zaapelował Jarosław Kaczyński.

Poniżej zapis całej konwencji PiS

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kampania wyborcza w sieci. Pozytywny przekaz vs. agresja i prowokacje

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 10:00
Wybory parlamentarne coraz bliżej. Kandydaci prześcigają się w tym, jak skutecznie dotrzeć do wyborców. Plakaty i spoty pretendentów do Sejmu i Senatu zwracają uwagę pomysłowością. Jednak kampania wyborcza ma różne oblicza i niektóre klipy utrzymane są w tonie agresywnej prowokacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: nie zapominamy, że gospodarka ma działać dla całego społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 18:52
- Niechętne nam media opisują Polskę, której nie ma. Dezawuuje się Prawo i Sprawiedliwość, a także dużą część społeczeństwa, która nas popiera - powiedział Jarosław Kaczyński w Telewizji Trwam. Podkreślił, że PiS chce, aby Polska szybko się rozwijała, a Polacy lepiej zarabiali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: w tej chwili najważniejsza jest mobilizacja

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 06:48
- Jeżeli mobilizacja nastąpi na wysokim poziomie, to nie mamy wątpliwości, że zwyciężymy - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zaapelował o udział w wyborach. Zaznaczył, że "jeden głos może rozstrzygnąć o tym, kto zostanie posłem, a tysiąc głosów o tym, kto wygra wybory".
rozwiń zwiń