X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dobrobyt dla nas wszystkich". Koalicja Obywatelska podsumowuje kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 19:40
Koalicja Obywatelska podsumowała kampanię wyborczą w woj. świętokrzyskim. - Idziemy do tych wyborów po to, żeby budować lepszą Polskę, ale dla wszystkich, nie dzieląc Polaków na lepszych i gorszych – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Kielcach Artur Gierada.
Koalicja Obywatelska
Koalicja ObywatelskaFoto: PAP/Andrzej Grygiel

sondaz pis pap 1200.jpg
PiS powinno nadal sprawować władzę - tak uważa 43 proc. Polaków

Gierada podsumowując kampanię wyborczą powiedział, że "podczas rozmów z mieszkańcami zauważył jak bardzo podzielone jest polskie społeczeństwo". - Idziemy do tych wyborów po to, żeby budować lepszą Polskę, ale dla wszystkich. Nie dzieląc Polaków na lepszych i gorszych, ale budować dobrobyt dla nas wszystkich - podkreślił poseł PO.

Lider świętokrzyskiej listy KO Bartłomiej Sienkiewicz, prawnuk słynnego pisarza, swoją wypowiedź rozpoczął od gratulacji dla Olgi Tokarczuk, która została laureatką Literackiego Nobla za 2018 rok.

[POSŁUCHAJ] >>> Czy politycy dobrze wykorzystali czas kampanii wyborczej?

- Jedna z najfajniejszych informacji od dłuższego czasu. Świadectwo siły naszej literatury. W "Księgach Jakubowych", które były próbą nawiązania do Henryka Sienkiewicza, Olga Tokarczuk nawet mówiła, że to było pisane przeciw Sienkiewiczowi. Ale przez to mamy taki absolutny komplet od Henryka Sienkiewicza do Olgi Tokarczuk - siła polskiej literatury powiedział Sienkiewicz.

Jarosław Kaczyński free shutter 1200.jpg
Prezes PiS doceniony na Litwie. Otrzyma najwyższe odznaczenie

Jarosław Kaczyński bohaterem kampanii KO

Podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej nie zabrakło nawiązań do Jarosława Kaczyńskiego, który jest najczęściej wymienianym politykiem przez przedstawicieli opozycji. Sienkiewicz m.in. odniósł się do słów szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o "piętnowaniu wrogów”. 

Na wtorkowej konwencji swej partii Kaczyński mówił m.in. że PiS udało się zmienić wizerunek Polski na arenie międzynarodowej i "przeciwstawić się potężnym siłom, które obrażały Polskę i Polaków". - Nowa polska elita władzy, także elita kulturalna, nie pracuje już dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani i będą piętnowani dalej - powiedział szef PiS.


polska_rodzina1200.jpg
Premier chce spotkać się z rodziną ze spotu PO. Ta jednak nie istnieje

- Myśmy w tej kampanii nikogo nie piętnowali. Za jedne ze swoich najcenniejszych rozmów uważam te ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. Uważam, że mój osobisty triumf nad Jarosławem Kaczyńskim polegał na tym, że uścisnąłem setki rąk ludzi, którzy będą głosować na PiS. Pożegnaliśmy się w zgodzie, jak Polak z Polakiem, szanując swoje różnice - podkreślił lider listy KO w wyborach do Sejmu w woj. świętokrzyskim.

- Polska niszczeje, kiedy tak naprawdę elita PiS i jej przywódca wprowadzą waśń, kłótnie i wyzwiska między Polakami. 13 października połóżmy kres tej polityce. I mam wrażenie, że część zwolenników PiS jest podobnego zdania - dodał Sienkiewicz, który został też poproszony o komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego, że po wyborach będzie kontynuowana "głęboka reforma sądownictwa".

- Myślę, że to jest zapowiedź drugiego etapu czystki w polskim sądownictwie. PiS nie jest w stanie wytrzymać, że większość środowiska prawniczego w Polsce protestuje przeciwko działaniom wobec polskich sądów, obawia się o niezawisłość polskich sądów. Myślę, że tę zapowiedź należy traktować jako formę usunięcia wszystkich sędziów, którzy stoją na gruncie praworządności i niezależności sądów w Polsce - odpowiedział Sienkiewicz.

robert biedroń free 1200.jpg
Robert Biedroń: kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej było nieudanym posunięciem

Siła kobiet

Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz podkreśliła, że "w tej kampanii wyborczej wielką siłę stanowią kobiety, na czele z kandydatką na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską".

[O TYM SIĘ MÓWI] >>> S. Neumann dopuszcza koalicję z Konfederacją. Lewica zszokowana

- Wierzę w to, że siła kobiet w tych wyborach jest znacząca i wyjątkowa. My kobiety dołożymy wiele do tych urn wyborczych po to, żeby zmienić nasz kraj, żeby był w końcu krajem bezpiecznym, żebyśmy byli w Europie. Polska jest zakorzeniona w Europie i bliżej jest nam do Unii Europejskiej, niż na wschód. My kobiety nie pozwolimy, żeby ten kierunek został zmieniony - zaznaczyła Okła-Drewnowicz.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> CBOS: Polacy najbardziej ufają Andrzejowi Dudzie, najmniej Grzegorzowi Schetynie

Poseł Adam Cyrański powiedział, że podczas kampanii wyborczej "na agresję odpowiadał uśmiechem, a często te rozmowy kończyły się pojednaniem". - 13 października idźmy do wyborów. Zamanifestujmy naszą wspólnotę, nie dajmy się podzielić. Podzielona Polska to słaba Polska - apelował parlamentarzysta.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lech Wałęsa wycofuje poparcie dla PSL? Enigmatyczny wpis rzecznika b. prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 16:51
We wtorkowym wpisie na Facebooku Lech Wałęsa poprosił o zwolnienie go z "danego publicznie słowa", że w niedzielnych wyborach będzie głosował na PO. Jednocześnie zadeklarował, iż zaczyna popierać PSL. Po kilku godzinach post zniknął jednak ze społecznościowego serwisu, a na TT do sprawy odniósł się rzecznik byłego prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: tylko PiS ma sensowny program dla wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 18:17
- PiS jest jedynym ugrupowaniem politycznym, które ma sensowny, logiczny program dla polskiej wsi - oświadczył w środę, podczas konwencji wyborczej PiS w Kielcach minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jacek Zaleśny: PO nie była w stanie wypracować przekazu, który by ją wzmocnił

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 12:17
- Liczby nie kłamią, a dla niektórych są bezwzględne. Partia rządząca wzmocniła przewagę w stosunku do pozostałych, z kolei Koalicja Obywatelska nie miała pomysłu na tę kampanię. Nie była w stanie wypracować przekazu, który by ją wzmocnił - powiedział w Polskim Radiu prof. Jacek Zaleśny, politolog z UW. Gościem audycji był również inny politolog z UW, prof. Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń