X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polskie Radio wyemituje nowy sygnał czasu. Jest list intencyjny

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 15:28
Polskie Radio będzie nadawało nowy rodzaj sygnału czasu z Głównego Urzędu Miar. List intencyjny w tej sprawie podpisał prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski z prezesem Urzędu Radosławem Wiśniewskim.
Audio
  • Andrzej Rogoyski: Polskie Radio emitując sygnał, odegra bardzo ważną rolę (IAR)
Prezes Głównego Urzędu Miar Radosław Wiśniewski i prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski
Prezes Głównego Urzędu Miar Radosław Wiśniewski i prezes Polskiego Radia Andrzej RogoyskiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Prezes GUM podkreślił, że nowy sygnał będzie miał wpływ na polską gospodarkę. - Porozumienie dotyczy elementu, w którym Polskie Radio na falach długich będzie nadawało sygnał wzbogacony o kodowany sygnał czasu. Ten sygnał czasu będzie wykorzystywany gospodarczo w całej Polsce - mówił Radosław Wiśniewski.

Sygnał zacznie być emitowany w 2023 roku. By to się stało muszą zostać zakupione specjalne urządzenia. Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że Polskie Radio emitując sygnał, odegra bardzo ważną rolę.

polskie radio andrzej rogoyski 663.jpg
Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia wręczone

Decydujące milisekundy


- To rzeczywiście jest wielka rzecz dla polskiej gospodarki. Te milisekundy będą rozstrzygały o sukcesie wielu projektów gospodarczych. Jeżeli Polskie Radio może się w jakiś sposób do tego przyłożyć - to jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi Andrzej Rogoyski.

Urządzenia do emisji sygnału zostaną zakupione przez Główny Urząd Miar. Przed uruchomieniem przejdą one specjalistyczne testy.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Czabański: w nowej kadencji ustawa dot. finansowania mediów

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 10:06
- Dopóki PiS będzie miało mandat do sprawowania rządów, to media publiczne będą miały pieniądze. Jeśli opozycja przejęłaby władzę, to mediów publicznych nie będzie - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w radiowej Trójce.
rozwiń zwiń