X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

PiS powinno nadal sprawować władzę - tak uważa 43 proc. Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:40
43 proc. uprawnionych do głosowania uważa, że najlepiej byłoby, gdyby Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami sprawowało władzę przez kolejną kadencję - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Przegranej PiS chciałoby 34 proc. respondentów.
Jarosław Kaczyński i Beata Szydło na konwencji wyborczej PiS
Jarosław Kaczyński i Beata Szydło na konwencji wyborczej PiSFoto: PAP/Piotr Polak

CBOS w przeprowadzonym we wrześniu sondażu przedwyborczym zapytał Polaków o ich preferencje dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych. Respondenci byli pytani również o ich intuicje co do przewidywanego wyniku wyborów.

sejm-flickr-1200.jpg
Sondaż: Prawo i Sprawiedliwość z ogromną przewagą wygrywa wybory

Według 43 proc. badanych PiS wraz z koalicjantami powinno sprawować władzę przez kolejne cztery lata. Odmiennego zdania jest 34 proc. respondentów, którzy u władzy woleliby widzieć opozycję. 18 proc. deklaruje obojętność wobec tego, kto będzie rządził Polską w kolejnej kadencji, a 5 proc. nie interesuje się polityką i nie ma w tej kwestii zdania.

Bierni politycznie najbardziej obojętni na wynik

Podobnie na pytanie odpowiadają respondenci, którzy zapewniają, że na pewno wezmą udział w październikowych wyborach. W tej grupie sukcesu PiS chciałoby 48 proc. badanych, wygranej opozycji chce zaś 38 proc. wybierających się do urn. 10 proc. deklaruje brak zainteresowania wynikiem wyborów. Brak zdania w tej sprawie deklaruje 4 proc. pytanych w tej grupie.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "O wszystkim zadecyduje frekwencja". Komentarze po konwencjach PiS

"Stopień mobilizacji zwolenników obu sił politycznych jest niemal taki sam po obu stronach barykady - równie często o swoim pewnym udziale w październikowych wyborach zapewniają ci, którzy życzą sobie kontynuacji rządów PiS (81 proc. badanych deklarujących taką orientację), jak i ci, którzy chcą odsunięcia rządzącej partii od władzy i objęcia rządów w kraju przez siły opozycyjne (82 proc.). Spośród respondentów z obojętnością przyjmujących wynik wyborów w głosowaniu chce wziąć udział tylko nieco ponad dwie piąte (42 proc.)" - podkreśla CBOS.

Największą obojętnością co do wyniku wyborów cechują się osoby bierne politycznie, które nie wybierają się na niedzielne wybory (38 proc.) Z kolei wśród osób, które zapewniają o swoim udziale w wyborach, największą obojętnością co do wyniku cechują się osoby niezdecydowane, na kogo mają zagłosować (25 proc.), zwolennicy koalicji wyborczej PSL i ruchu Kukiz’15 (24 proc.), oraz wyborcy Konfederacji (18 proc.).

Shutterstock społeczeństwo tłum 1200.jpg
Sondaż: PiS z ogromną przewagą nad PO w kwestii troski o potrzeby obywateli

Mężczyźni częściej za wygraną PiS

Najsilniej zwycięstwa popieranej partii chcą wyborcy PiS. 92 proc. chciałoby, żeby popierana przez nich partia rządziła przez kolejną kadencję. Zwycięstwa opozycji życzyłoby sobie 89 proc. wyborców Lewicy oraz 85 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej. Wśród zwolenników PSL-KP jedynie 54 proc. jest pewna, że lepiej byłoby, gdyby po wyborach rządziła opozycja. Takie przekonanie wyraża 50 proc. wyborców Konfederacji.

Zwycięstwa PiS w wyborach częściej chcą mężczyźni (47 proc.) niż kobiety (40 proc.). Najbardziej chcą tego osoby o poglądach prawicowych (76 proc.), uczestniczące w praktykach religijnych częściej niż raz w tygodniu (83 proc.).

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 12–19 września 2019 roku na liczącej 936 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS z ogromną przewagą nad KO. Do Sejmu dostałoby się pięć partii

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 16:29
Poparcie dla PiS wynosi 45 proc., drugie miejsce zajmuje KO, na którą głosowałoby 26 proc. wyborców - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS z samodzielną większością. Ogromna przewaga nad PO-KO w sondażach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 08:30
Poparcie dla PiS na poziomie 48,3 proc., dla KO 27,7 proc., dla SLD 12,4 proc. oraz dla PSL 6,5 proc. - to wyniki sondażu, który opublikował dziennik "Polska Times". Także w sondażu pracowni Kantar dla "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i TOK FM PiS zdecydowanie wyprzedza konkurencyjne ugrupowania.
rozwiń zwiń