X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: Polska musi być domem zdolnym pomieścić wszystkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 12:33
- Polska musi być domem zdolnym pomieścić wszystkich Polaków rozsianych po świecie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział działania, które wzmocnią możliwości powrotu Polaków do ojczyzny.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Na terenie Portu Lotniczego "Ławica" w Poznaniu premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości podpisania porozumienia w sprawie udzielania pomocy repatriantom.

Podczas uroczystości podkreślał, że gdziekolwiek Polacy byli w przeszłości zsyłani, zawsze starali się mieć Polskę w sercu. - Dlatego my dzisiaj również robimy wszystko, by po latach zapóźnień pamiętać o Polakach, którzy tam zostali, o ich potomkach - mówił szef rządu.

Podkreślił, że otwarta na terenie Portu Lotniczego wystawa pokazuje, że zesłanie "to było morze łez, bezmiar tragedii, krzywd i trudnych do wyobrażenia losów naszych rodaków".

"Dziękuję wszystkim Polakom, którzy cały czas mają Polskę w sercu"

Polacy przyczyniali się równocześnie do rozwoju różnych krajów, nasi wynalazcy tworzyli tam najnowocześniejsze rozwiązania. - Na przykład rozwiązania infrastrukturalne, mostowe, od Ekwadoru, Peru, Kanady, USA począwszy, a na Rosji skończywszy. O tym też trzeba pamiętać, ponieważ z ich dzieła, budowanego w takim trudzie, możemy być dumni - zaznaczył.

Przypomniał, że ustawa z 2017 roku zmienia sytuację Polaków, którzy chcą wrócić z zagranicy do Polski. - Jeżeli będziemy mogli kontynuować nasze rządy, na pewno będziemy chcieli ten proces wzmocnić - zapewnił.

Ważne są nie tylko pieniądze, ale także "otwarte serca" Polaków. - Polska jest i musi być domem dla wszystkich, domem zdolnym pomieścić wszystkich Polaków rozsianych po świecie, wszystkich, dla których Polska jest ojczyzną - powiedział szef rządu. - Dziękuję wszystkim, którzy cały czas mają Polskę w sercu - dodał.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak