X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Szczecin: dziecko w oknie życia. To dziewczynka, ma 5 miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 10:54
Około pięciomiesięczną dziewczynkę znaleziono w środę w oknie życia przy szczecińskim kościele pw. Świętej Rodziny. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rainer_Maiores/Pixabay.com

Ratownicy szczecińskiego pogotowia wezwanie do dziecka znalezionego w oknie życia otrzymali w środę przed godz. 17. - To około 5-miesięczna dziewczynka, nie miała żadnych obrażeń, jest zdrowa, została zabrana do jednego ze szczecińskich szpitali - powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Paulina Targaszewska.

niemowle 1200.jpg
Pierwszy alarm od dekady w Świdnicy. Dziecko w oknie życia

- O godzinie 16:36 zadzwonił nasz telefon, który jest zsynchronizowany z Oknem Życia. Wtedy trzy aparaty dzwonią i schodzimy tutaj i patrzymy. Byłam zdziwiona, ponieważ to jeszcze taka jasna pora dnia, a tu w Oknie Życia jest dziecko - powiedziała siostra Joanna Kois, która pierwsza usłyszała alarm.

Ośmioro uratowanych 

To ósme dziecko uratowane w Oknie Życia w parafii Świętej Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej w Szczecinie. Okno zostało otwarte w październiku 2009 roku.

baby-1200.jpg
Okno Życia uratowało kolejne istnienie. Noworodek znaleziony w Sandomierzu

Okno życia Caritas to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby - najczęściej są to zakonnice, w Szczecinie to Siostry Służebniczki Starowiejskie. Potem niezwłocznie uruchamiane są procedury medyczno-administracyjne.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rodzic w szpitalu z dzieckiem bezpłatnie. Wchodzą w życie nowe przepisy

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 10:40
Koniec z opłatami za krzesło, czajnik czy ciepłą wodę. Nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta zabrania szpitalom pobierać opłaty od rodziców i opiekunów, którzy towarzyszą swoim dzieciom i osobom niepełnosprawnym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okno Życia uratowało kolejne istnienie. Noworodek znaleziony w Sandomierzu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 13:30
W Oknie Życia w Sandomierzu znaleziono noworodka. Chłopczyk, który błyskawicznie trafił na badania, jest zdrowy i bezpieczny. O wydarzeniu poinformowały Siostry Szarytki.
rozwiń zwiń