X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakaz aborcji eugenicznej. PiS czeka na wyrok TK

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 10:40
- Jeśli do władzy doszłyby szeroko rozumiane środowiska lewicowe, to mogłyby one po wyborach spowodować, że zostanie dopuszczona tzw. aborcja na życzenie. Dlatego wybraliśmy drogę uzyskania gwarancji konstytucyjnych, żeby to uniemożliwić - powiedział wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z Naszym Dziennikiem. 
Uczestnicy VIII Marszu dla Życia I Rodziny w Olsztynie
Uczestnicy VIII Marszu dla Życia I Rodziny w OlsztynieFoto: Artur Szczepanski/REPORTER

- Czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ ustawowe zagwarantowanie tej kwestii będzie dużo słabszą gwarancją, że ta sprawa zostanie raz na zawsze rozwiązana tak, jak byśmy chcieli - żeby aborcja eugeniczna była niemożliwa - powiedział Jacek Sasin.

aborcja usg dziecko 1200 shutt.jpg
Ujawnili kulisy handlu tkankami abortowanych dzieci. Dziennikarzom grozi proces

Wicepremier zauważył, że "zwykłą ustawę można zmienić z dnia na dzień", dlatego PiS wybrał drogę uzyskania gwarancji konstytucyjnych. - W zależności od tego, jaki będzie wyrok Trybunału, podejmiemy decyzje dotyczące samego kształtu prawa - zapowiedział.

"Wyrok TK wywoła ogromne emocje"

Na uwagę, że wniosek ponad stu posłów o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej trafił do Trybunału dwa lata temu, a do tej pory TK go nie rozpatrzył, Sasin przyznał: zdaję sobie sprawę, że wszyscy byśmy chcieli, żeby ten wyrok już zapadł, ale sprawa musi być od strony prawnej bardzo dobrze przygotowana, żeby nie budzić żadnej wątpliwości.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Była dyrektor w Planned Parenthood: zobaczyłam aborcję na własne oczy, rozdarło mi to serce

- Wiemy, jakie ogromne emocje społeczne wywoła wyrok, niezależnie od tego, jaki by nie był. Stąd tak długi okres rozpatrywania tego wniosku - wyjaśnił.

Na uwagę, że "premier mówi o ogromnych emocjach, ale na pewno byłyby one mniejsze, gdyby rząd prowadził, chociażby w mediach publicznych, kampanię uwrażliwiającą Polaków na wartość życia", wicepremier Sasin odpowiedział: - Być może rzeczywiście rząd powinien być tutaj bardziej aktywny, nie mówię "nie". Ważne jest działanie organizacji społecznych. Mam wrażenie, że ich aktywność jest duża i osiągają całkiem spore sukcesy - dodał.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aborcja eugeniczna. Co dalej z wnioskiem posłów do TK?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 19:11
– Tak zwana przełsanka eugeniczna jest niekonstytucyjna – stwierdził na antenie Trójki poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Alicja Chbicka z PO podkreśliła, że kompromis wypracowany w tej sprawie powinien być utrzmany. 
rozwiń zwiń