X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

P. Mucha: PO nie będzie odnawiać demokracji, zrobią to Polacy w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 09:00
- Polska jest krajem demokratycznym i nie politycy PO, czy osobiście Grzegorz Schetyna, będą odnawiać demokrację - zrobią to Polacy w wyborach. To oni decydują, kto w Polsce sprawuje władzę - powiedział Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP. - Na tym polega demokracja. To trzeba uszanować – dodał.
Audio
 • 10.10.2019 "24 Pytania - Rozmowa Poranka". Gość: Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.

- Jesteśmy swoistym fenomenem na mapie Europy. Polska rozwija się bardzo dynamicznie - mamy zrównoważony budżet, a w przyszłym roku będziemy wydawać 4 proc. PKB na rodzinę. Tak nigdy nie było - mówił o sukcesach ostatnich lat Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta. Zauważył, że najbliższe wybory parlamentarne dadzą odpowiedź na pytanie, "na ile oceniamy pozytywnie te zmiany, które zaszły po 2015 roku, w latach 2015-2019". - Dadzą odpowiedź, na ile jesteśmy za kontynuacją rozpoczętych reform, przy jednoczesnym utrzymaniu transferów, tych wielkich programy społecznych - powiedział Paweł Mucha. - Te wybory są bardzo ważne. Chcemy powiedzieć: "Tak, żyje nam się lepiej". To wielkie wyzwanie - dodał.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] J. Hrynkiewicz: PiS umacnia system emerytalny. Dzięki temu możemy wypłacać świadczenia

Wiceszef Kancelarii Prezydenta RP wyraził nadzieję, że "Polacy się zmobilizują". - Mam nadzieję, że Polacy dadzą wyraz temu, że są zainteresowani wyborami. Mówi się, że frekwencja może być rekordowa, na poziomie tej z 1989 roku - powiedział Paweł Mucha. - Widać mobilizację ludzi. Wierzę, że przy wysokiej frekwencji będą zapadały rozsądne decyzje na przyszłość - dodał.

Czytaj także:
Szewczak PR24 1200
Janusz Szewczak: Platforma Obywatelska wie, że przegra wybory

Problemy w opozycji

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do postawy opozycji i tego, co wniosła do debaty publicznej przez ostatnie 4 lata, a zwłaszcza w czasie kampanii wyborczej. Zapytany o nagrania z udziałem Sławomira Neumanna, prominentnego działacza PO, jedynki Koalicji Obywatelskiej na Pomorzu, stwierdził, że "mamy zauważalny kryzys, jeżeli chodzi o główną formację opozycyjną".

- W PO jest brak szacunku. Widać pogardę dla zwykłych ludzi i uprzywilejowanie - jeżeli ktoś jest z PO, to go będę bronić przed sądami". Ani razu w tych rozmowach nie pada słowo Polska. Nie ma przekonania o dobru publicznym - przekonywał Paweł Mucha.

Podkreślał, że Polska jest krajem demokratycznym i to nie politycy PO czy osobiście Grzegorz Schetyna "będą nam odnawiać demokrację". Zrobią to Polacy w wyborach. To oni decydują, kto w Polsce sprawuje władzę. Na tym polega demokracja. To trzeba uszanować. Władza zwierzchnia w RP należy do narodu - przypomniał art. 4 Konstytucji wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

CZYTAJ TAKŻE: Joanna Lichocka: PO buduje swoją aktywność na kłamstwie

  Z Pawłem Muchą rozmawiał Stanisław Janecki.

  Polskie Radio 24/tb

  --------------------------------------

  Data emisji: 10.10.2019

  Godzina emisji: 7:36

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Prof. Ł. Młyńczyk: "taśmy Neumanna" nie będą miały znaczącego wpływu na wybory

  Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 14:00
  - Nie wydaje mi się, żeby "taśmy Neumanna" miały decydujący wpływ na wynik wyborów. Oczywiście mamy do czynienia także z elektoratem, który się waha. Myślę, że dla tych wyborców podjęcie decyzji nie jest łatwe. W związku z tym tego typu "smaczki" mogą działać bardzo negatywnie - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Maciej Małecki (PiS): to najważniejsze wybory po 1989 roku

  Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 08:30
  - Najbliższe wybory, to najważniejsze głosowanie po 1989 roku. Decydujemy nie tylko o tym, jaka Polska będzie przez najbliższe cztery lata. Wybierzemy Polskę na najbliższe kilkadziesiąt lat. Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki.
  rozwiń zwiń