X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bogdan Pęk (PiS): model polityki rolnej Janusza Wojciechowskiego jest najbliższy doskonałości

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 22:17
- Polscy rolnicy musieli konkurować z rolnikami z Unii Europejskiej posiadając znacznie gorsze warunki. Objęcie komisji ds. rolnictwa przez Janusza Wojciechowskiego to szansa na zmianę tej sytuacji. On nie ugnie się przed prymitywnymi zarzutami i naciskami różnych lobby - wskazał Bogdan Pęk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych.
Audio
  • 9.10.19 Bogdan Pęk: Janusz Wojciechowski nie ugnie się przed prymitywnymi zarzutami i naciskami różnych lobby.
Janusz Wojciechowski
Janusz WojciechowskiFoto: AP/Associated Press/East News

Janusz Wojciechowski zostanie unijnym komisarzem ds. rolnictwa. Po przesłuchaniu przez komisję rolną dostał zielone światło do objęcia tego stanowiska. Bogdan Pęk ocenił, że jest to bardzo ważny sukces nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej.

PR24 Marcin Kulasek 1200.jpg
Marcin Kulasek z SLD: niezmiernie cieszy nas decyzja ws. Janusza Wojciechowskiego

- Model prowadzenia wspólnej polityki rolnej, który chce wdrożyć Janusz Wojciechowski, jest najbliższy doskonałości. Zapowiedział, że nie tylko wielkie latyfundia, ale również średnie i małe gospodarstwa będą brane pod uwagę przez unijnych polityków. Wyznaje również zasadę ochrony środowiska, a także będzie dążył do wyrównania dopłat, których wysokość była gehenną dla polskich rolników - powiedział.

Bogdan Pęk zwrócił uwagę, że polscy rolnicy musieli konkurować z rolnikami z Unii Europejskiej posiadając znacznie gorsze warunki. Otrzymywali dopłaty bezpośrednie o połowę niższe niż w rozwiniętych krajach Europy.

Odporny na naciski lobby

W ocenie kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych, Janusz Wojciechowski nie ugnie się przed "prymitywnymi zarzutami i naciskami różnych lobby".

- Będzie realizował wersję wspólnej polityki rolnej, którą ustalił z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Obiecał, że zrobi wszystko, by w kolejnej perspektywie budżetowej doprowadzić do jednolitej polityki rolnej – dodał Bogdan Pęk.  

Polska straciła eksperta i człowieka o ogromnych zasługach

"Dla mnie jest to szok" – w ten sposób Bogdan Pęk odniósł się do informacji o śmierci prof. Jana Szyszko. Podkreślił, że nic nie wskazywało na to, że mogłoby dojść do tego smutnego wydarzenia.

pap szyszko 1200.jpg
Jarosław Krajewski: prof. Jan Szyszko był wielkim patriotą

- Prof. Jan Szyszko był w pełni sił witalnych, a także intelektualnych. Intensywnie uczestniczył w kampanii wyborczej. Pomimo 75 lat był człowiekiem pełnym energii. To tragedia dla nas wszystkich, bo utraciliśmy kogoś, kto był najwyższej klasy ekspertem jeśli chodzi o zagadnienia związane ze środowiskiem, lasami państwowymi oraz europejskim modelem łowiectwa. Był to człowiek ogromnych zasług - zaznaczył Bogdan Pęk.   

Bezpardonowe ataki

Rozmówca Polskiego Radia 24 przypomniał, że prof. Jan Szyszko wniósł ogromny wkład w przekształcenie przedsiębiorstwa Lasy Państwowe w najdoskonalszy modelowo wzorzec dla wszystkich państw europejskich.

- Polskie Lasy Państwowe są niedoścignionym wzorem dla lasów europejskich i spora w tym zasługa prof. Jana Szyszko. W ogromnej mierze kształtował też rozwiązania w polskim łowiectwie. Mimo to był bezpardonowo atakowany przez lewicowych, lewackich ekoterrorystów. Tego typu ataki mogły mieć wpływ na zwiększenie stresu, który powoduje negatywne zjawiska w organizmie, a to mogło doprowadzić do przyspieszonej śmierci profesora - zaznaczył polityk.

Z Bogdanem Pękiem rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 9.10.2019

Godzina emisji: 21.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

S. Szynkowski vel Sęk: PiS może szybko doprowadzić do wyrównania dopłat

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 08:15
- Powinniśmy dojść do poziomu dopłat bezpośrednich takiego jak w krajach Europy Zachodniej. Polskim rolnikom należy się to po 15 latach w Unii Europejskiej. Nie ma dzisiaj żadnego powodu, by utrzymywać je na niższym poziomie - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Gac: Jan Szyszko był człowiekiem wysokiej kultury i wiedzy w kwestiach środowiska

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:25
- Profesor Jan Szyszko wykazywał się często trzeźwą oceną, osądem, racjonalnym podejściem. To nie było łatwe w jego resorcie, zwłaszcza że presja na nim wywierana była niewiarygodna - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac. Wraz z Tomaszem Wróblewskim komentowali w "Debacie dnia" najważniejsze wydarzenia polityczne.
rozwiń zwiń