X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sąd oddalił wniosek Borysa Budki przeciwko szefowi portalu tvp.info

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 20:30
Szef portalu tvp.info Samuel Pereira nie musi prostować informacji na temat "paragonu hańby" przedstawionego przez wiceszefa PO Borysa Budkę i ceny leku Valcyte - uznał Sąd Okręgowy w Gliwicach. Oddalił wniosek polityka, który chciał, by sąd zobowiązał Pereirę do wycofania twierdzeń, że Budka kłamał w sprawie ceny leku.
Szef portalu TVP.info Samuel Pereira i Borys Budka ze słynnym paragonem
Szef portalu TVP.info Samuel Pereira i Borys Budka ze słynnym paragonemFoto: Twitter/SamPereira

Projekt bez tytułu 12000.jpg
Wpadka Borysa Budki podczas debaty przedwyborczej. Chodzi o paragon z apteki

Budka wytoczył Pereirze proces w trybie wyborczym, domagając się sprostowania twierdzeń Pereiry, który zarzucił mu, że kłamie w sprawie ceny leku.

1 października podczas debaty w TVP Budka przedstawił paragon i opublikował na Twitterze post: "Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów".


Na paragonie, noszącym datę 30 września br., jest lek Valcyte, proszek do sporządzania roztworu doustnego. Kwota opiewa na 2082 zł 36 gr (dwa opakowania po 1041 zł 18 gr) - z pełną odpłatnością za lek. Poseł podkreślał, że paragon jest autentyczny.

W TVP pojawiły się informacje, że Budka kłamał, gdyż lek jest refundowany, na co politycy PO odpowiadali, że nie we wszystkich przypadkach można liczyć na refundację.

Maciej Kawecki 1200.jpg
Dr M. Kawecki: bezpieczne wybory to również walka z fake newsami

"S. Pereira mógł dokonać oceny wypowiedzi B. Budka"

Kłamstwo zarzucił Budce m.in. Pereira, który poinformował, że dzwonił do apteki, w której wydano paragon i ustalił cenę leku po refundacji - 3 zł i 20 gr. Zarzucił Budce kłamstwo. Budka postanowił skierować wniosek w trybie wyborczym, domagając się sprostowania Pereiry oraz, w odrębnej sprawie, informacji ukazujących się na ten temat w TVP. O ile w przypadku TVP sąd podzielił argumentację Budki i nakazał sprostowanie - po środowym orzeczeniu sądu apelacyjnego ten wyrok jest prawomocny - nie zgodził się z nim natomiast w sprawie wytoczonej Pereirze.


- Pierwsza sprawa została prawomocnie zakończona. Tutaj sąd przeciwnie, uznał, że pan Samuel Pereira dokonywał oceny mojej wypowiedzi i oddalił mój wniosek. Oczywiście złożymy zażalenie, bo doszłoby do sytuacji kuriozalnej. Przypomnę, że TVP, która posłużyła się wypowiedzią Pereiry (...) musi prawomocnie sprostować nieprawdę podawaną na mój temat - powiedział dziennikarzom poseł Budka.

Jak dodał, w sprawie szefa tvp.info sąd uznał, że wypowiadał się on jako osoba fizyczna, publicysta, który mógł dokonywać oceny jego wypowiedzi.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Budka: mógłbym się znaleźć w rządzie z Pawłem Kukizem

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:27
- Wyobrażam sobie taki scenariusz, w którym jestem ministrem w rządzie, w którym tekę obejmuje również Paweł Kukiz. Liczę na powyborcze porozumienie nie tylko z Lewicą, ale także z PSL-em, o ile w tym ostatnim zwyciężą zwolennicy demokracji, a nie dogadania się z PiS-em - mówi poseł PO-KO Borys Budka, jedynka na katowickiej liście Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paragon Borysa Budki. "Politycy PO są jak Gang Olsena"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 11:56
- Politycy PO przygotowują prowokacje i mistyfikacje. Gdy zostają wykryte, wychodzą na tym, jak bohaterowie duńskiego serialu - mówił w Polskim Radiu poseł PiS Paweł Lisiecki. Poseł PO Borys Budka chcąc uderzyć w PiS, podczas debaty wyborczej zaprezentował rachunek na jeden z leków, który miał kosztować ponad dwa tysiące złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Płażyński: jeśli PO chciałaby się pokazać z dobrej strony, to cofnęłaby poparcie dla Neumanna

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 18:40
Kandydat do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński i Grzegorz Długi, poseł Kukiz’15 rozmawiali w "Debacie Jedynki" o "taśmach Sławomira Neumanna".
rozwiń zwiń