X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jan Krzysztof Ardanowski: tylko PiS ma sensowny program dla wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 18:17
- PiS jest jedynym ugrupowaniem politycznym, które ma sensowny, logiczny program dla polskiej wsi - oświadczył w środę, podczas konwencji wyborczej PiS w Kielcach minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Audio
  • Wystąpienie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na konwencji PiS w Kielcach (PR24)
Jan Krzysztof Ardanowski na konwencji PiS w Kielcach
Jan Krzysztof Ardanowski na konwencji PiS w KielcachFoto: PAP/Piotr Polak
  • W Kielcach zakończyła się konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości. Tematem spotkania były polska wieś i rolnictwo
  • Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski mówił, że PiS zmienia polską wieś, która wymaga mądrego wsparcia
  • W ocenie ministra, rolnictwo to nie tylko produkcja żywności. - Chodzi o to, by w sposób racjonalny czynić sobie ziemię poddaną, nie niszcząc przyrody - przekonywał
  • Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział "uruchomienie państwowych nabrzeży do przeładunku cukru i do przeładunku zboża"
  • - To jest wypłynięcie - dosłownie i w przenośni - na głębokie i szerokie wody - zaznaczył szef resortu rolnictwa

Jak mówił minister, odpowiedzialny rząd, który nie wstydzi się wsi, jest w stanie tak kierować sprawami Polski, że nawet jak pojawią się nowe problemy, to da sobie radę, mając za sobą "pracowitą, solidną, gospodarną polską wieś. - A nowe problemy się pojawią, bo taki jest współczesny świat - dodał.

Czytaj więcej
kaczyński pap 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: PiS jest i chce być nadal partią polskiej wsi

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński: dopłaty dla rolników wyższe niż 1200 złotych

Jan Krzysztof Ardanowski stwierdził, że inne ugrupowania polityczne nie mają "żadnego spójnego programu rolnego". - Mamy jedyny, sensowny, logiczny program rolny, program dla polskiej wsi - oświadczył minister. - To program prowiejski, prochłopski, prospołeczny, ale przede wszystkim propolski - ocenił, wzywając do głosowania na rządzącą partię.

Minister, mówiąc o działaniach rządu PiS wobec wsi, zapewniał, że "nie stracimy ani eurocenta" z funduszy UE. Wymieniał m.in. dopłaty do wapnowania, usuwanie azbestu, zbiórkę odpadów foliowych czy program "Czyste powietrze".

Poinformował, że pół miliarda zł zostanie przeznaczone na wsparcie działań i instalacji służących zatrzymywaniu wody, po to, żeby mieć zabezpieczenie na wypadek zmian klimatycznych. - Uruchamiamy wielkie programy, bo są potrzebne, kiedy widzimy zmiany klimatyczne - mówił.

"Wpłynięcie rolnictwa na szerokie wody"

- Stabilność rynku wymaga otwarcia na świat. Przestajemy być już zamknięci i izolowani. Już nie tylko Unia Europejska, ale otwarte rynki światowe stają się dla nas wyzwaniem. Dlatego w najbliższych dniach ogłoszę uruchomienie państwowych nabrzeży do przeładunku cukru i do przeładunku zboża. To jest wypłynięcie - dosłownie i w przenośni - na głębokie i szerokie wody. Otwieramy się na świat, nie boimy się konkurencji. Stajemy się graczem światowym, jeżeli chodzi o żywność - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

Czytaj więcej
morawiecki pap 1200.jpg
Premier: sukces polskiej wsi przekłada się na sukces polskich miast

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Andrzej Duda: polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

Jak mówił, rolnictwo to nie tylko produkcja żywności. Choć - jak wskazał - jest to główna specjalność i specjalizacja rolnictwa, ale to jest również troska o przyrodę. Chodzi o to - tłumaczył - by połączyć nowoczesne i wydajne rolnictwo z tym, by "w sposób racjonalny czynić sobie ziemię poddaną, nie niszcząc przyrody i korzystać z jej zasobów".

- Prowadzić takie rolnictwo, które daje znakomitej jakości żywność, ale pozostawia po sobie środowisko niezniszczone - wyjaśnił.
Minister wskazał, że PiS zmienia polską wieś, która wymaga mądrego wsparcia. - Wsparcia, które jest rozwojem, daje wartość dodaną, a nie jest tylko prostym trwonieniem pieniędzy. I rolnicy doskonale to wiedzą - stwierdził Jan Krzysztof Ardanowski.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:10
Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Lublinie przekonywał, że celem PiS jest budowa "polskiej wersji państwa dobrobytu". Podkreślił, że dla jego partii najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. - Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - mówił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: skałą, na której należy w Polsce budować, jest rodzina

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 13:10
- Nasza formacja służąc Polsce, służąc polskiej rodzinie, wykonując swoje zobowiązania, swoje zapowiedzi okazała się wiarygodna. Rodzina jest skałą, na której trzeba budować - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznychm, która odbywała się w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: musimy walczyć o wsparcie dla polskiego rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 17:10
- Wsparcie dla polskiego rolnictwa i polskiej wsi jest niezwykle ważne - podkreśliła w Kielcach była premier Beata Szydło. - Polska ma niezwykłą kulturę i tradycje, poczucie patriotyzmu ludzi, którzy wywodzą się z polskiej wsi - dodała.
rozwiń zwiń