X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: PiS gwarantem ukończenia budowy szpitala w Legionowie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 13:53
- Rusza budowa nowego szpitala w Legionowie, filii Wojskowego Instytutu Medycznego. PiS jest gwarantem jej ukończenia, bo politycy PO mówią, że inwestycja jest absurdalna – powiedział w środę w Legionowie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
Minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakFoto: twitter.com/MON

Przyszły rządy Prawa i Sprawiedliwości i oto jest – rozpoczyna się budowa szpitala w Legionowie. Być może ktoś sobie pomyśli – Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło inwestycję, a więc ta inwestycja będzie dalej prowadzona. Nic bardziej błędnego. Jeżeli PiS nie będzie dalej rządziło, to ta inwestycja zostanie zatrzymana. Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, nazywa budowę szpitala w Legionowie absurdalną – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak PAP-1200.jpg
Szef MON: za dwa lata w Legionowie powstanie szpital wojskowy dostępny dla wszystkich mieszkańców

W nowym szpitalu będzie funkcjonować sześć oddziałów: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny i ginekologiczno-położniczy. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego składającego się z dwóch sal operacyjnych. Według założeń placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób. W budynku szpitalnym będzie pięć kondygnacji naziemnych i parking podziemny.

Powstanie szpitala w Legionowie na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ Błaszczak ogłosił w październiku 2018 r. Nowy szpital będzie filią WIM. 2 października szef MON wziął udział w uroczystości podpisania umowy z wykonawcą inwestycji. Nowa placówka ma zapewnić wojsku, a także mieszkańcom Legionowa i okolic dostęp do całodobowej opieki medycznej.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: cieszę się, że wojsko mogło pomóc Filipowi

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:56
- Chciałbym podziękować zarówno lekarzom jak i personelowi samolotu, który dowiózł małego Filipa do Bostonu na operację serca - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksplozja niewybuchu. Szef MON: wyrazy współczucia dla rodzin saperów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 17:00
Dwóch saperów zginęło, a czterech zostało rannych wskutek eksplozji niewybuchu w kompleksie leśnym w pobliżu Kuźni Raciborskiej (Śląskie). "Zapewniam, że MON otoczy opieką wszystkich, których dotknęła ta tragedia" - napisał minister obrony Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe informacje o stanie saperów. Szef MON odwiedził rannych

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 11:28
Stan jednego z dwóch najbardziej rannych wskutek eksplozji niewybuchu na Śląsku saperów jest skrajnie ciężki. Drugi, wraz z jednym lżej poszkodowanym żołnierzem, leży w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Obu odwiedził szef MON Mariusz Błaszczak, który wziął udział w odprawie w 6 Batalionie Powietrznodesantowym w Gliwicach. To właśnie w nim służyli dwaj saperzy, którzy zginęli usuwając niewybuch.
rozwiń zwiń