X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: wprowadzenie większych środków na służbę zdrowia jest rewolucją

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 08:36
- W sprawie zdrowia powinno być możliwe współdziałanie, powinien być plan do realizacji na 10 lat do przodu – powiedział premier Mateusz Morawiecki w "Sygnałach dnia". Dodał, że służba zdrowia to "gigantyczna sfera zmian, jedna z najtrudniejszych".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Jak powiedział Mateusz Morawiecki, udało się wprowadzić wiele zmian w obszarze usług elektronicznych w służbie zdrowia. - Udało się to w bardzo krótkim czasie, w 1,5 roku - podkreślił szef rządu.

PAP Mateusz Morawiecki Opole 1200.jpg
Premier w Opolu: dokonamy skokowej różnicy w obszarze służby zdrowia

- Mam na myśli elektroniczne zwolnienia, elektroniczne recepty czy skierowania. To wszystko prowadzi do profesjonalizacji i mniejszych kosztów biurokratycznych. Lepiej jest identyfikować pacjenta, a w związku z tym świadczyć lepsze usługi medyczne naszym obywatelom - mówił premier.

Ocena ekspertów

Prezes Rady Ministrów odniósł się także do niedawnej konferencji w Zabrzu, poświęconej służbie zdrowia, kiedy niezależni specjaliści oceniali zmiany w służbie zdrowia. - Głos zabierało kilkunastu światowej i europejskiej sławy znakomitych polskich profesorów, w dziedzinach, które są niezwykle ważne dla służby zdrowia i rzeczywiście wielu z nich zauważało, że jakkolwiek cały czas jest dużo do zrobienia, to bardzo wiele zrobiliśmy - powiedział Mateusz Morawiecki.

premier_mateusz_morawiecki_sygnały_dnia1200.jpg
Premier w "Sygnałach dnia": podchodzimy do tych wyborów z ogromną pokorą

- Jestem wdzięczny za te głosy, ponieważ to nie są głosy Prawa i Sprawiedliwości, a głosy obiektywnych fachowców profesorów, którzy pokazują jak wiele w trudnym otoczeniu potrafiliśmy zmienić w obszarze służby zdrowia - podkreślił premier.

Rewolucja w finansowaniu

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, "rewolucją jest przeznaczenie większych środków na służbę zdrowia". - Nasza ustawa o 6% w proporcji do PKB wydatków na służbę zdrowia jest ustawą rewolucyjną. Ona pozwala przeznaczyć znacząco więcej środków. Nasz program 75+, czyli darmowe leki dla seniorów, jest programem rewolucyjnym. Nasze zakupy sprzętu, wymiana taboru ambulansów, są programem rewolucyjnym - wymieniał prezes Rady Ministrów.

mateusz_morawiecki_shutter1200.jpg
Premier: chcemy, żeby Śląsk był "Doliną Krzemową" całej UE

- Nigdy przez 30 lat szpitale nie doświadczyły tak gigantycznych zmian w zakupach rezonansów, tomografów, sprzętu medycznego. Dodatkowo dodam, że musieliśmy skompensować straty narosłe za czasów naszych poprzedników, poprzez wykup nadwykonań. Zrobiliśmy to dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, który jest fundamentem zmian społecznych i rozwojowych.

Gość "Sygnałów dnia" został także poproszony o zapewnienie, że jeśli jego mandat zostanie przedłużony, nie zostaną wprowadzone opłaty za wizyty u lekarza. - Służba zdrowia jest bezpłatna w Polsce i tak zostanie. Nasi poprzednicy rozwijali komercyjną służbę zdrowia i ona oczywiście istnieje, ale wszystkie nasze zmiany, dotacje z budżetu, wzrost dopłat do NFZ, zakupy sprzętu, skrócenie kolejek - to są działania państwa Polskiego, po to żeby ulżyć pacjentom i żeby służba zdrowia pozostała bezpłatna - zapewnił premier.

O służbie zdrowia na antenie radiowej Jedynki mówił także minister Łukasz Szumowski.

pg

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: sprawnie działający system ochrony zdrowia to zadanie o narodowym znaczeniu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 13:11
- Debata "Wspólnie dla zdrowia" to punkt wyjścia do utworzenia wieloletniego planu rozwoju systemu ochrony zdrowia opartego na porozumieniu różnych środowisk, sił politycznych i społecznych - wskazał premier Mateusz Morawiecki w przesłaniu wyemitowanym we wtorek podczas konferencji obradującej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres 590. Premier: Polska broni się przed spowolnieniem gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:18
Podczas spotkania z przedsiębiorcami w ramach Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa premier Mateusz Morawiecki powiedział, że polska gospodarka broni się przed nadchodzącym zza granicy spowolnieniem gospodarczym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Przemyślu: pomóżcie nam iść drogą, która jest drogą patriotów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 20:20
- Odzyskaliśmy elementarną sterowność polityki zagranicznej. Zadecydowaliśmy o tym, że chcemy uzyskać resort rolnictwa w Komisji Europejskiej i uzyskaliśmy to - powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek na spotkaniu z mieszkańcami Przemyśla.
rozwiń zwiń