X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bezpłatne badania spirometryczne. Sprawdź, czy masz sprawne płuca

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 07:44
W ramach "Środy z Profilaktyką" Narodowy Fundusz Zdrowia organizuje bezpłatne badania spirometryczne. W oddziałach regionalnych NFZ można w godzinach od 10.00 do 16.00 zbadać pojemność płuc i sprawdzić, czy nie rozwijają się w nich choroby obturacyjne - jak astma lub Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc.
Spirometria, badanie pojemności płuc
Spirometria, badanie pojemności płucFoto: shutterstock

Polsce na choroby obturacyjne płuc cierpi blisko 6 milionów osób, z tego połowa nie wie, że choruje. Średnio mija 7 lat od pierwszych objawów astmy lub Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc do postawienia diagnozy, w tym czasie choroba postępuje - mówi doktor Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego.

Późno rozpoznana Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc skraca życie o 10-15 lat.

Organizowana przez NFZ "Środa z Profilaktyką" wpisuje się w obchodzone w całym kraju X Dni Spirometrii. Z tej okazji do 12 października w 247 ośrodkach w Polsce można wykonać za darmo i bez skierowania badanie spirometryczne. Listę placówek można znaleźć na stronie internetowej www.astma-alergia-pochp.pl

Do tej pory podczas ogólnopolskich Dni Spirometrii z badań skorzystało 56 tysięcy osób, u 10 i pół tysiąca wykryto nieprawidłowości i skierowano je na poszerzoną diagnostykę.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Telefoniczna Informacja Pacjenta. Sprawdź, gdzie znaleźć pomoc medyczną

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 18:51
Telefoniczna Informacja Pacjenta czynna jest już przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta oferuje również video czat i rozmowy w języku migowym. Konsultanci informują o najkrótszych terminach leczenia oraz podpowiadają, gdzie znaleźć pomoc medyczną w nagłej potrzebie, a także w nocy i w dni wolne od pracy.
rozwiń zwiń