X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezes PFRON: przeznaczymy 3,4 mld zł na aktywizację zawodową niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 06:38
W tym roku z budżetu PFRON, który wyniósł niemal 5,5 mld zł, na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych przeznaczamy ok. 3,4 mld zł - powiedziała prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Lucky Business/ Shutterstock

Prezes PFRON zwróciła uwagę, że w ciągu ostatnich lat wzrosła aktywność osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Podkreśliła jednocześnie, że potrzebne jest dalsze wsparcie w tym zakresie.

- To jest nasze wyzwanie, aby osoby niepełnosprawne były aktywne zawodowo. To pozwala im odzyskać wiarę w siebie i pomaga w funkcjonowaniu w przestrzeni społecznej - powiedziała. Marlena Maląg podkreśliła, że PFRON uruchomił akcję informacyjną "Aktywni plus", której celem jest zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne i długotrwałe bezrobocie. Projekt obejmuje trzy programy: "Absolwent", "Stabilne zatrudnienie" oraz "Praca-Integracja". Ich łączny budżet to 35,3 mln zł.

shutterstock_niepełnosprawni1200.jpg
"500+" dla niepełnosprawnych. Zobacz, kiedy można składać wnioski przez internet

Ważne wykształcenie

- Zależy nam na tym, aby osoby niepełnosprawne na rynku pracy były dobrze wykształcone. Mamy niespełna 10 proc. osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem. Zależy nam na tym, aby ten wskaźnik był coraz wyższy - wskazała.

Dlatego - jak dodała - programy PFRON mają na celu pomoc w zdobywaniu wykształcenia wyższego - dotyczy to zarówno studiów magisterskich jak i doktoranckich. Podkreśliła, że wyższe wykształcenie to także wyższe zarobki. - Zależy nam, by coraz więcej osób wchodziło na rynek pracy. Dobra sytuacja na rynku pracy i niskie bezrobocie to szansa dla osób niepełnosprawnych, by podjąć zatrudnienie - powiedziała prezes PFRON.

>>> CZYTAJ TAKŻE: PFRON: parodiowanie osób z niepełnosprawnościami stygmatyzuje i poniża

Według danych GUS za drugi kwartał 2019 r. współczynnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych wynosi 29,6 proc. Dla porównania w 2018 r. współczynnik ten wynosił 28,3 proc. Z kolei wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w ubiegłym roku wynosił 26,2 proc. natomiast w drugim kwartale tego roku plasował się na poziomie 27,5 proc. Dane te dotyczą osób niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym - 18-59 dla kobiet oraz 18-64 dla mężczyzn.

Stopa bezrobocia osób niepełnosprawnych wynosi po drugim kwartale tego roku 7,3 proc.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Gertruda Uścińska: złożono ponad 135 tys. wniosków o 500+ dla niesamodzielnych

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 14:53
- Mimo, że rozpatrywanie wniosków o świadczenie 500+ dla osób niesamodzielnych rozpocznie się 1 października, do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpływa coraz więcej wniosków o to świadczenie. - Zainteresowanie jest więc ogromne - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"500+" dla niepełnosprawnych. Zobacz, kiedy można składać wnioski przez internet

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 15:29
- To ogromne ułatwienie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, które czas spędzają głównie w domu - mówi prezes ZUS Gertruda Uścińska. W piątek rozpocznie się nabór wniosków drogą online. 
rozwiń zwiń